Toba Holding ApS
CVR 36 88 99 85 · Vester Skerninge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Toba Holding ApS har CVR-nummer 36889985. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sømarksvej 7, 5762 Vester Skerninge. Stiftet: 6. maj 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.375 kr., årets resultat 4.775.969 kr., egenkapital 17.998.809 kr., aktiver i alt 18.009.809 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.775.969 kr. er højere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Toba Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sømarksvej 7, 5762 Vester Skerninge
- Kommune
- SVENDBORG
- Stiftet
- 6 May 2015
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-04-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36889985 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845004BC3AAN3A97R86
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sømarksvej 7, 5762 Vester Skerninge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
26,5%
▼ 9,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 2,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1,8%
▼ 1,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.375 | -8.750 | -6.456 | -4.650 | -3.250 |
| Resultat før skat | 5.220.184 | 5.234.347 | 3.639.994 | 1.758.891 | — |
| Årets resultat | 4.775.969 | 4.862.554 | 3.569.845 | 1.755.459 | 253.370 |
| Egenkapital | 17.998.809 | 13.357.840 | 8.617.286 | 1.969.703 | 214.244 |
| Aktiver i alt | 18.009.809 | 13.702.451 | 8.701.810 | 1.988.760 | 228.369 |
| Omsætningsaktiver | 17.652.335 | 13.372.354 | 8.406.477 | 1.987.750 | 227.306 |
| Kortfristet gæld | — | — | — | 19.057 | 14.125 |
| Gæld i alt | 11.000 | 344.612 | 84.524 | 19.057 | 14.125 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 97.5% | 99% | 99% | 93.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tobias Bay-Larsen Siden 6 May 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Tobias Bay-Larsen Siden 6 May 2015Direktør
Produktionsenheder
1Toba Holding ApS
P-nr. 1020389199
Sømarksvej 7, 5762 Vester Skerninge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.689.969 DKK | 371.778 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 318.860 DKK | 70.136 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 15.687 DKK | 3.432 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -1.263 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Toba Holding ApS (CVR 36889985)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.