Tømmergårdens Tandlæger I/S
CVR 40 90 83 58 · Tarm · Tandlægers aktiviteter · Interessentskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tømmergårdens Tandlæger I/S har CVR-nummer 40908358. Virksomhedsform: Interessentskab. Branche: Tandlægers aktiviteter (branchekode 862300). Adresse: Stationsvej 1, 6880 Tarm. Stiftet: 4. november 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 16. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 15.920.644 kr., årets resultat 8.487.975 kr., egenkapital 1.866.201 kr., aktiver i alt 2.989.678 kr. Soliditetsgraden på 62,4 % er højere end hos 58 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 8.487.975 kr. er højere end hos 98 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 28 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tømmergårdens Tandlæger I/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tandlægers aktiviteter (862300)
- Adresse
- Stationsvej 1, 6880 Tarm
- Kommune
- RINGKØBING-SKJERN
- Antal ansatte
- 16
- Stiftet
- 4 Nov 2019
- Formål
- Interessentskabets formål er at drive tandlægevirksomhed og virksomhed, der er naturligt forbundet hermed
- Tegningsregel
- Interessentskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-11-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40908358 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stationsvej 1, 6880 Tarm
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
454,8%
▼ 111,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,66
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
62,4%
▲ 16,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
48,9%
▲ 48,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1433 virksomheder i «Tandlægers aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 11.451.792 |
| Bruttoresultat | 15.920.644 | 12.402.463 | 12.908.569 | 13.554.615 | 8.728.382 |
| Resultat før skat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat | 8.487.975 | 5.701.628 | 5.495.318 | 6.762.749 | 4.885.808 |
| Egenkapital | 1.866.201 | 1.007.178 | -1.888.100 | -2.486.992 | -1.942.064 |
| Aktiver i alt | 2.989.678 | 2.182.472 | 1.251.186 | 1.368.154 | 1.502.834 |
| Omsætningsaktiver | 2.989.678 | 2.182.472 | 1.251.186 | 1.368.154 | 1.502.834 |
| Kortfristet gæld | 1.123.477 | 1.175.294 | 3.139.286 | 3.855.146 | 3.444.898 |
| Gæld i alt | 1.123.477 | 1.175.294 | 3.139.286 | 3.855.146 | 3.444.898 |
| Soliditetsgrad | 62.4% | 46.1% | -150.9% | -181.8% | -129.2% |
| Ansatte (gns.) | 15 | 14 | 16 | 14 | 9 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Tandlæge MHT Holding ApS Siden 4 Nov 2019Ejer
-
Tandlæge LZK Holding ApS Siden 1 Jan 2024Ejer
Ledelse
2-
Mette Høgfeldt Tronborg Siden 4 Nov 2019Direktør
-
Line Zacho Kelså Siden 1 Jan 2024Direktør
Produktionsenheder
1Tømmergårdens Tandlæger I/S
P-nr. 1025198278
Stationsvej 1, 6880 Tarm
Tandlægers aktiviteter (862300)
👥 15 ansatte
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- UDVIKLINGSSELSKABET BY & HAVN I/S København K
- Tandlægeselskabet Banegårdspladsens Tandklinik Næstved I/S Næstved
- Tandlægerne ved Vanløse Station I/S Vanløse
- Tandlægeselskabet ORIS Tandlægerne Thisted I/S Thisted
- Tandlægerne På Christianshavn I/S København K
- Tandlægerne Dickow & Lindkær I/S Næstved
- Ølby Tandlægecenter I/S Køge
- Tandlægerne Tjæreborg I/S Tjæreborg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver interessentskabets, tandlægevirksomhed, tandlægers.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.