Tømrer og Bygningssnedker Brian Andersen ApS
CVR 39 44 13 30 · Otterup · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tømrer og Bygningssnedker Brian Andersen ApS har CVR-nummer 39441330. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Møllestranden 29, 5450 Otterup. Stiftet: 26. marts 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 1.923.542 kr., årets resultat 665.067 kr., egenkapital 1.464.621 kr., aktiver i alt 2.912.336 kr. Soliditetsgraden på 50,3 % er højere end hos 66 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 665.067 kr. er højere end hos 88 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 23 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tømrer og Bygningssnedker Brian Andersen ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Møllestranden 29, 5450 Otterup
- Kommune
- NORDFYNS
- Antal ansatte
- 3
- Stiftet
- 26 Mar 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- tømrervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-03-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39441330 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Møllestranden 29, 5450 Otterup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
45,4%
▼ 4,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,32
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
50,3%
▲ 4,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
34,8%
▲ 34,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.923.542 | 1.562.537 | 994.173 | 1.570.105 | 1.076.094 |
| Resultat før skat | 855.081 | 637.795 | 404.094 | 895.223 | 632.225 |
| Årets resultat | 665.067 | 493.498 | 314.346 | 687.585 | 482.643 |
| Egenkapital | 1.464.621 | 999.553 | 2.006.056 | 1.691.710 | 1.004.125 |
| Aktiver i alt | 2.912.336 | 2.165.318 | 2.575.609 | 2.466.759 | 1.553.962 |
| Omsætningsaktiver | 2.912.336 | 2.165.318 | 2.575.609 | 2.466.759 | 1.553.962 |
| Kortfristet gæld | 1.257.701 | 1.021.468 | 478.451 | 567.411 | 549.837 |
| Gæld i alt | 1.447.715 | 1.165.765 | 569.553 | 775.049 | 549.837 |
| Soliditetsgrad | 50.3% | 46.2% | 77.9% | 68.6% | 64.6% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TBBA Holding ApS Siden 3 Aug 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Brian Andersen Siden 26 Mar 2018Direktør
Produktionsenheder
1Tømrer og Bygningssnedker Brian Andersen ApS
P-nr. 1023471457
Møllestranden 29, 5450 Otterup
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | 242.662 DKK | 53.372 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TBBA Holding ApS (CVR 41601736)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.