Tømrer P Magnus ApS
CVR 42 11 27 63 · Hornbæk · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tømrer P Magnus ApS har CVR-nummer 42112763. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Holmegårdsvej 29C, 3100 Hornbæk. Stiftet: 10. februar 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 331.474 kr., årets resultat 213.234 kr., egenkapital 79.774 kr., aktiver i alt 188.191 kr. Soliditetsgraden på 42,4 % er højere end hos 55 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 213.234 kr. er højere end hos 72 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 11 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tømrer P Magnus ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Holmegårdsvej 29C, 3100 Hornbæk
- Kommune
- HELSINGØR
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 10 Feb 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tømrer- og entreprisevirksomhed samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-02-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42112763 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Holmegårdsvej 29C, 3100 Hornbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
267,3%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,65
▲ 1,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
42,4%
▲ 169,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-22,1%
▼ 22,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 331.474 | 374.329 | -202.773 | -201.171 |
| Resultat før skat | 213.234 | 350.971 | -314.935 | -263.136 |
| Årets resultat | 213.234 | 273.756 | -241.253 | -205.963 |
| Egenkapital | 79.774 | -133.460 | -407.216 | -165.963 |
| Aktiver i alt | 188.191 | 104.750 | 165.960 | 183.745 |
| Omsætningsaktiver | 179.051 | 86.470 | 138.540 | 84.685 |
| Kortfristet gæld | 108.417 | 238.210 | 573.176 | 349.708 |
| Gæld i alt | 108.417 | 238.210 | 573.176 | 349.708 |
| Soliditetsgrad | 42.4% | -127.4% | -245.4% | -90.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Magnus Myhre ApS Siden 10 Feb 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mimi Myhre Siden 10 Feb 2021Direktør
Produktionsenheder
1Tømrer P Magnus ApS
P-nr. 1026791061
Holmegårdsvej 29C, 3100 Hornbæk
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | -259.778 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Magnus Myhre ApS (CVR 42107247)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver entreprisevirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.