Tømrerfirmaet CC ApS
CVR 42 33 52 15 · Randers SV · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Tømrerfirmaet CC ApS har CVR-nummer 42335215. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Møllevangsvej 59, 8940 Randers SV. Stiftet: 13. april 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.013.487 kr., årets resultat -272.828 kr., egenkapital -76.867 kr., aktiver i alt 1.260.029 kr. Soliditetsgraden på -6,1 % er lavere end hos 86 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -272.828 kr. er lavere end hos 93 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 21 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tømrerfirmaet CC ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Møllevangsvej 59, 8940 Randers SV
- Kommune
- RANDERS
- Antal ansatte
- 7
- Telefon
- 51338004
- mail@tomrerfirmaetcc.dk
- Stiftet
- 13 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tømrervirksomhed og dermed beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42335215 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Møllevangsvej 59, 8940 Randers SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,80
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-6,1%
▼ 27,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-237,7%
▼ 237,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.013.487 | 2.482.643 | 1.666.073 | 1.264.238 | 800.375 |
| Resultat før skat | -364.995 | 258.445 | -84.376 | -139.012 | 170.371 |
| Årets resultat | -272.828 | 198.150 | -65.781 | -109.000 | 132.592 |
| Egenkapital | -76.867 | 195.961 | -2.189 | 63.592 | 172.592 |
| Aktiver i alt | 1.260.029 | 937.314 | 431.275 | 443.606 | 1.049.600 |
| Omsætningsaktiver | 1.065.633 | 834.494 | 345.095 | 324.066 | 896.700 |
| Kortfristet gæld | 1.334.726 | 740.053 | 429.986 | 374.357 | 870.892 |
| Gæld i alt | 1.334.726 | 740.053 | 429.986 | 374.357 | 870.892 |
| Soliditetsgrad | -6.1% | 20.9% | -0.5% | 14.3% | 16.4% |
| Ansatte (gns.) | 9 | 5 | 3 | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
CM Carlsen Holding ApS Siden 13 Apr 202166,67% Ejer
-
Thirstrup Holding ApS Siden 15 Jul 202620% Ejer
Ledelse
1-
Christian Carlsen Siden 13 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1Tømrerfirmaet CC ApS
P-nr. 1027096022
Møllevangsvej 59, 8940 Randers SV
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 6 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CM Carlsen Holding ApS (CVR 42298840)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrervirksomhed, beslægtede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.