Tømrerfirmaet Hansen & Ustrup ApS
CVR 42 18 65 46 · Vejle · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tømrerfirmaet Hansen & Ustrup ApS har CVR-nummer 42186546. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Nørrekær 45, 7100 Vejle. Stiftet: 26. februar 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -89.790 kr., egenkapital 95.602 kr., aktiver i alt 310.762 kr. Soliditetsgraden på 30,8 % er lavere end hos 59 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -89.790 kr. er lavere end hos 84 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tømrerfirmaet Hansen & Ustrup ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Nørrekær 45, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Antal ansatte
- 1
- mail@hansenogustrup.dk
- Hjemmeside
- www.hansenogustrup.dk
- Stiftet
- 26 Feb 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tømrervirksomhed og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-02-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42186546 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nørrekær 45, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-93,9%
▼ 378,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,44
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
30,8%
▲ 6,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-133,0%
▼ 133,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 385.687 | 580.705 | 821.892 | 391.382 |
| Resultat før skat | -89.790 | 320.922 | -54.059 | -57.501 | -104.759 |
| Årets resultat | -89.790 | 271.922 | -54.059 | -57.501 | -104.759 |
| Egenkapital | 95.602 | 95.502 | -176.320 | -122.261 | -64.759 |
| Aktiver i alt | 310.762 | 399.612 | 485.965 | 377.967 | 269.983 |
| Omsætningsaktiver | 310.762 | 399.612 | 485.965 | 377.967 | 269.983 |
| Kortfristet gæld | 215.160 | 304.110 | 662.285 | 500.228 | 334.742 |
| Gæld i alt | 215.160 | 304.110 | 662.285 | 500.228 | 334.742 |
| Soliditetsgrad | 30.8% | 23.9% | -36.3% | -32.3% | -24% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | 2 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
CLUE Holding ApS Siden 1 Mar 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Jannik Ustrup Siden 1 Mar 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Tømrerfirmaet Hansen & Ustrup ApS
P-nr. 1026877608
Nørrekær 45, 7100 Vejle
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CLUE Holding ApS (CVR 42184608)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.