TØMRERFIRMAET NØRRIS ApS
CVR 30 60 25 95 · Auning · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
TØMRERFIRMAET NØRRIS ApS har CVR-nummer 30602595. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Brunmosevej 44, 8963 Auning. Stiftet: 1. juni 2007. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.540.789 kr., årets resultat -130.037 kr., egenkapital -167.748 kr., aktiver i alt 1.018.774 kr. Soliditetsgraden på -16,5 % er lavere end hos 88 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -130.037 kr. er lavere end hos 87 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 11 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TØMRERFIRMAET NØRRIS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Brunmosevej 44, 8963 Auning
- Kommune
- SYDDJURS
- Antal ansatte
-
4
2013 2018
- Telefon
- 20721647
- Stiftet
- 1 Jun 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investering, handel, service og produktion
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-07-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30602595 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Brunmosevej 44, 8963 Auning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
1,49
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-16,5%
▼ 13,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
62,7%
▲ 62,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.540.789 | 1.725.291 | 2.557.245 | 2.267.069 | 1.902.940 |
| Resultat før skat | -147.215 | -353.263 | 582.126 | 463.648 | -187.296 |
| Årets resultat | -130.037 | -348.464 | 453.363 | 361.376 | -147.934 |
| Egenkapital | -167.748 | -37.711 | 760.753 | 657.391 | 1.196.015 |
| Aktiver i alt | 1.018.774 | 1.132.311 | 1.851.846 | 1.834.330 | 1.956.193 |
| Omsætningsaktiver | 813.259 | 854.629 | 1.605.997 | 1.834.330 | 1.940.717 |
| Kortfristet gæld | 544.931 | 793.409 | 869.056 | 1.176.939 | 760.178 |
| Gæld i alt | 1.181.430 | 1.162.426 | 1.090.952 | 1.176.939 | 760.178 |
| Soliditetsgrad | -16.5% | -3.3% | 41.1% | 35.8% | 61.1% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
RENE NØRRIS HOLDING ApS Siden 5 Jul 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Rene Nørris Jensen Siden 1 Jun 2007Direktør
Produktionsenheder
1TØMRERFIRMAET NØRRIS ApS
P-nr. 1013328443
Brunmosevej 44, 8963 Auning
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RENE NØRRIS HOLDING ApS (CVR 30706536)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.