Tømrermester David Vemborg ApS
CVR 44 88 39 37 · Regstrup · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tømrermester David Vemborg ApS har CVR-nummer 44883937. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Agervænget 9, 4420 Regstrup. Stiftet: 8. juni 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.320.848 kr., årets resultat 985.112 kr., egenkapital 1.899.716 kr., aktiver i alt 2.636.587 kr. Soliditetsgraden på 72,1 % er højere end hos 87 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 985.112 kr. er højere end hos 92 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 62 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tømrermester David Vemborg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Agervænget 9, 4420 Regstrup
- Kommune
- HOLBÆK
- Antal ansatte
- 3
- d.vemborg@gmail.com
- Stiftet
- 8 Jun 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- køb og salg af vare og tjenesteydelser samt virksomhed, der er naturligt forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-06-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44883937 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Agervænget 9, 4420 Regstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
51,9%
▲ 43,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,14
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
72,1%
▲ 8,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
740,9%
▲ 740,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 3.320.848 | 2.053.503 |
| Resultat før skat | 1.271.597 | 154.173 |
| Årets resultat | 985.112 | 117.148 |
| Egenkapital | 1.899.716 | 1.314.604 |
| Aktiver i alt | 2.636.587 | 2.066.372 |
| Omsætningsaktiver | 2.218.093 | 1.582.750 |
| Kortfristet gæld | 705.784 | 679.938 |
| Gæld i alt | 705.784 | 679.938 |
| Soliditetsgrad | 72.1% | 63.6% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Vemborg Holding ApS Siden 9 Jun 2024100% Ejer
Ledelse
1-
David Vemborg Siden 8 Jun 2024Direktør
Produktionsenheder
1Tømrermester David Vemborg ApS
P-nr. 1030423654
Agervænget 9, 4420 Regstrup
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Vemborg Holding ApS (CVR 44884283)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver vare, naturligt, tjenesteydelser.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.