Tømrermester Løje ApS
CVR 42 43 86 34 · Kirke Hyllinge · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
Tømrermester Løje ApS har CVR-nummer 42438634. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Vintappervej 47, 4070 Kirke Hyllinge. Stiftet: 28. maj 2021. Status: ophørt 13. juli 2026. Antal ansatte: 16. Seneste årsrapport (regnskabsår 2022): bruttofortjeneste 1.977.746 kr., årets resultat 111.646 kr., egenkapital 533.362 kr., aktiver i alt 1.838.712 kr. Soliditetsgraden på 29,0 % er lavere end hos 60 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 111.646 kr. er højere end hos 62 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 246 % fra regnskabsår 2021 til 2022. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tømrermester Løje ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Vintappervej 47, 4070 Kirke Hyllinge
- Kommune
- LEJRE
- Antal ansatte
- 16
- Stiftet
- 28 May 2021
- Ophørt
- 13 Jul 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42438634 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500LCS552J5I4Y469
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vintappervej 47, 4070 Kirke Hyllinge
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
20,9%
▲ 66,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,06
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
29,0%
▼ 11,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
157,8%
▲ 157,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 1.977.746 | 571.175 |
| Resultat før skat | 154.039 | -299.355 |
| Årets resultat | 111.646 | -193.159 |
| Egenkapital | 533.362 | 421.716 |
| Aktiver i alt | 1.838.712 | 1.036.497 |
| Omsætningsaktiver | 1.267.308 | 368.812 |
| Kortfristet gæld | 1.197.780 | 549.604 |
| Gæld i alt | 1.197.780 | 549.604 |
| Soliditetsgrad | 29% | 40.7% |
| Ansatte (gns.) | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | -296.255 DKK | 0 DKK | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CVR 42471992
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
9 Aug 2026UNDERKONKURS → OPLØSTEFTERKONKURS
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms