Tømrermester Morten Sindt ApS
CVR 45 19 50 90 · Løkken · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tømrermester Morten Sindt ApS har CVR-nummer 45195090. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Ulken 9, 9480 Løkken. Stiftet: 8. november 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (8. november 2024 – 31. december 2025): bruttofortjeneste 689.161 kr., årets resultat 35.504 kr., egenkapital 75.504 kr., aktiver i alt 368.943 kr. Soliditetsgraden på 20,5 % er lavere end hos 69 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 35.504 kr. er lavere end hos 53 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tømrermester Morten Sindt ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Ulken 9, 9480 Løkken
- Kommune
- HJØRRING
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 8 Nov 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- håndværksvirksomhed og dermed tilknyttet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-11-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK45195090 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ulken 9, 9480 Løkken
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
47,0%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,26
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
20,5%
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 |
|---|---|
| Omsætning | — |
| Bruttoresultat | 689.161 |
| Resultat før skat | 47.032 |
| Årets resultat | 35.504 |
| Egenkapital | 75.504 |
| Aktiver i alt | 368.943 |
| Omsætningsaktiver | 368.943 |
| Kortfristet gæld | 293.439 |
| Gæld i alt | 293.439 |
| Soliditetsgrad | 20.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MM-Holding Løkken ApS Siden 11 Nov 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Morten Sindt Andersen Siden 8 Nov 2024Direktør
Produktionsenheder
1Tømrermester Morten Sindt ApS
P-nr. 1030818152
Ulken 9, 9480 Løkken
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværksvirksomhed, tilknyttet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.