TØMRERMESTER PER CHRISTENSEN ApS
CVR 30 60 02 07 · Roslev · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TØMRERMESTER PER CHRISTENSEN ApS har CVR-nummer 30600207. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Hesthøjvej 9, 7870 Roslev. Stiftet: 1. juni 2007. Status: aktiv. Antal ansatte: 11. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 4.781.308 kr., årets resultat 915.084 kr., egenkapital 2.060.847 kr., aktiver i alt 4.391.288 kr. Soliditetsgraden på 46,9 % er højere end hos 62 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 915.084 kr. er højere end hos 91 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 41 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TØMRERMESTER PER CHRISTENSEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Hesthøjvej 9, 7870 Roslev
- Kommune
- SKIVE
- Antal ansatte
-
11
2007 2018
- Telefon
- 97571233
- Stiftet
- 1 Jun 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- tømrervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-07-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30600207 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hesthøjvej 9, 7870 Roslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
44,4%
▲ 34,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,68
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
46,9%
▲ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
557,2%
▲ 557,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.781.308 | 3.398.978 | 4.120.015 | 6.182.857 | 5.882.350 |
| Resultat før skat | 1.182.564 | 178.978 | 11.859 | 1.207.149 | 1.879.092 |
| Årets resultat | 915.084 | 139.240 | 8.982 | 964.997 | 1.461.401 |
| Egenkapital | 2.060.847 | 1.345.763 | 1.206.523 | 2.097.541 | 2.532.544 |
| Aktiver i alt | 4.391.288 | 2.878.556 | 3.630.634 | 8.440.330 | 6.031.497 |
| Omsætningsaktiver | 3.400.502 | 1.611.632 | 2.134.585 | 6.866.793 | 4.859.499 |
| Kortfristet gæld | 2.023.758 | 1.333.781 | 2.201.457 | 5.815.420 | 2.779.233 |
| Gæld i alt | 2.063.926 | 1.427.269 | 2.349.911 | 6.015.489 | 3.274.453 |
| Soliditetsgrad | 46.9% | 46.8% | 33.2% | 24.9% | 42% |
| Ansatte (gns.) | 9 | 8 | 10 | 12 | 11 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
JK Holding Breum ApS Siden 1 Jul 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Jakob Lykke Kirkegaard Siden 23 Jun 2016Direktør
Produktionsenheder
1TØMRERMESTER PER CHRISTENSEN ApS
P-nr. 1013323476
Hesthøjvej 9, 7870 Roslev
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 10 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Tømrermester Per Christensen
Hesthøjvej 9, 7870 Roslev
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Savværker med kapacitet for produktion af råtræ på mindre end 50.000 m3 fast masse pr. år af nåletræ eller mindre end 10.000 m3 fast masse pr. år af løvtræ eller med en samlet kapacitet for produktion af mindre end 50.000 m3 fast masse af nåle- og løvtræ pr. år. Møbelfabrikker og maskinsnedkerier. Bygningssnedkerier med et nettoproduktionsareal på mere end 200 m2.
Tilsyn: Skive Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JK Holding Breum ApS (CVR 37818828)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.