Tømrermestrene Storm og Agger ApS
CVR 44 90 24 19 · Stensved · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tømrermestrene Storm og Agger ApS har CVR-nummer 44902419. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Mosevangen 7, 4773 Stensved. Stiftet: 14. juni 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.251.717 kr., årets resultat 99.620 kr., egenkapital 167.731 kr., aktiver i alt 391.778 kr. Soliditetsgraden på 42,8 % er højere end hos 56 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 99.620 kr. er højere end hos 60 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tømrermestrene Storm og Agger ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Mosevangen 7, 4773 Stensved
- Kommune
- VORDINGBORG
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 14 Jun 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tømrervirksomhed, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-06-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44902419 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mosevangen 7, 4773 Stensved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
59,4%
▲ 40,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,75
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
42,8%
▲ 15,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
450,1%
▲ 450,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 1.251.717 | 271.271 |
| Resultat før skat | 128.256 | 24.411 |
| Årets resultat | 99.620 | 18.111 |
| Egenkapital | 167.731 | 98.111 |
| Aktiver i alt | 391.778 | 356.825 |
| Omsætningsaktiver | 391.778 | — |
| Kortfristet gæld | 224.047 | — |
| Gæld i alt | 224.047 | 257.276 |
| Soliditetsgrad | 42.8% | 27.5% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Familien Storm Holding ApS Siden 14 Jun 202450% Ejer
-
Stefan Agger Holding ApS Siden 14 Jun 202450% Ejer
Ledelse
2-
Christian Frimann Storm Siden 14 Jun 2024Direktør
-
Stefan Nordlie Agger Siden 14 Jun 2024Direktør
Produktionsenheder
1Tømrermestrene Storm og Agger ApS
P-nr. 1030447499
Mosevangen 7, 4773 Stensved
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 22.100 DKK | 4.862 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tømrermestrene Storm og Agger ApS (CVR 44902419)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.