TOKE JUUL HOLDING ApS
CVR 29 44 39 71 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TOKE JUUL HOLDING ApS har CVR-nummer 29443971. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rugvænget 67, 7400 Herning. Stiftet: 4. april 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 43.256 kr., årets resultat 73.992 kr., egenkapital 26.952.520 kr., aktiver i alt 27.115.645 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 73.992 kr. er højere end hos 54 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TOKE JUUL HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rugvænget 67, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Telefon
- 53740405
- tokejuul78@gmail.com
- Stiftet
- 4 Apr 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje anparter i datterselskaber samt andet
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-06-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29443971 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 5493008TCF5GUTX28L11
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rugvænget 67, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,3%
▼ 2,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
18,38
▼ 8,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-88,5%
▼ 88,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 43.256 | -17.955 | -20.231 | -20.623 | -22.961 |
| Resultat før skat | 96.287 | 668.071 | 627.391 | -1.179.730 | 1.270.825 |
| Årets resultat | 73.992 | 642.331 | 627.391 | -1.179.730 | 1.041.410 |
| Egenkapital | 26.952.520 | 27.013.528 | 26.571.197 | 26.143.807 | 27.523.537 |
| Aktiver i alt | 27.115.645 | 27.124.396 | 26.622.681 | 26.163.807 | 27.750.796 |
| Omsætningsaktiver | 2.998.678 | 3.007.429 | 4.474.977 | 5.424.008 | 7.010.997 |
| Kortfristet gæld | 163.125 | 110.868 | 51.484 | 20.000 | 227.259 |
| Gæld i alt | 163.125 | 110.868 | 51.484 | 20.000 | 227.259 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 99.6% | 99.8% | 99.9% | 99.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Toke Kjær Juul Siden 11 Jun 202650% Ejer
-
Maja Kjær Juul Siden 11 Jun 202650% Ejer
Ledelse
1-
Toke Kjær Juul Siden 4 Apr 2006Direktør
Produktionsenheder
1TOKE JUUL HOLDING ApS
P-nr. 1012168167
Rugvænget 67, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 116.976 DKK | 25.718 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.177.496 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.042.831 DKK | 229.416 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 122.372 DKK | 26.906 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TOKE JUUL HOLDING ApS (CVR 29443971)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.