TOTAL INDUSTRI & SKADESERVICE ApS
CVR 32 44 73 17 · Malling · Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TOTAL INDUSTRI & SKADESERVICE ApS har CVR-nummer 32447317. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (branchekode 812290). Adresse: Sofienlystvej 15, 8340 Malling. Stiftet: 7. september 2009. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 850.508 kr., årets resultat 104.763 kr., egenkapital 771.514 kr., aktiver i alt 1.090.171 kr. Soliditetsgraden på 70,8 % er højere end hos 82 % af de 325 virksomheder i branchen «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 104.763 kr. er højere end hos 62 % af de 325 virksomheder i branchen «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 19 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TOTAL INDUSTRI & SKADESERVICE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (812290)
- Adresse
- Sofienlystvej 15, 8340 Malling
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
2
2009 2018
- Telefon
- 70288828
- casper@toskade.dk
- Hjemmeside
- www.toskade.dk
- Stiftet
- 7 Sep 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- rengøring og skadeservice
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2010-01-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32447317 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 894500ONY8TQP9YWDU71
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sofienlystvej 15, 8340 Malling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.toskade.dk Hjemmeside https://toskade.dk/
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (19. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,6%
▲ 1,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,47
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
70,8%
▼ 2,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2,3%
▲ 2,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
325 virksomheder i «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 850.508 | 717.229 | 909.017 | 878.995 | 835.691 |
| Resultat før skat | 138.202 | 124.596 | 235.320 | 111.637 | 234.143 |
| Årets resultat | 104.763 | 102.426 | 182.462 | 86.103 | 182.629 |
| Egenkapital | 771.514 | 866.751 | 964.324 | 1.181.862 | 2.095.759 |
| Aktiver i alt | 1.090.171 | 1.183.387 | 1.225.807 | 1.442.062 | 2.433.559 |
| Omsætningsaktiver | 1.058.468 | 1.113.991 | 1.109.355 | 1.275.763 | 2.168.392 |
| Kortfristet gæld | 305.157 | 285.136 | 238.983 | 242.200 | 337.800 |
| Gæld i alt | 318.657 | 316.636 | 261.483 | 260.200 | 337.800 |
| Soliditetsgrad | 70.8% | 73.2% | 78.7% | 82% | 86.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
CLL HOLDING ApS Siden 14 Dec 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Casper Lund Larsen Siden 28 Sep 2009Direktør
Produktionsenheder
1TOTAL INDUSTRI & SKADESERVICE ApS
P-nr. 1015500359
Sofienlystvej 15, 8340 Malling
Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (812290)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CLL HOLDING ApS (CVR 33772378)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver skadeservice, erhvervslokaler, rengøring.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.