Touringcar Academy ApS
CVR 43 26 84 73 · Hedehusene · Planlægning og design af reklamekampagner · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Touringcar Academy ApS har CVR-nummer 43268473. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Planlægning og design af reklamekampagner (branchekode 731110). Adresse: Baldersbuen 47, 2640 Hedehusene. Stiftet: 18. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 51.008 kr., årets resultat 1.548 kr., egenkapital 48.591 kr., aktiver i alt 235.222 kr. Soliditetsgraden på 20,7 % er lavere end hos 71 % af de 1.912 virksomheder i branchen «Planlægning og design af reklamekampagner», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.548 kr. er lavere end hos 60 % af de 1.912 virksomheder i branchen «Planlægning og design af reklamekampagner», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Touringcar Academy ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Planlægning og design af reklamekampagner (731110)
- Adresse
- Baldersbuen 47, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Stiftet
- 18 May 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål er, at drive virksomhed med sport marketing, reklame samt anden nærtbeslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43268473 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Baldersbuen 47, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,2%
▲ 405,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,22
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
20,7%
▼ 3,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
100,8%
▲ 100,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1912 virksomheder i «Planlægning og design af reklamekampagner»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 51.008 | -146.187 | 296.143 |
| Resultat før skat | 5.160 | -187.679 | 255.115 |
| Årets resultat | 1.548 | -188.998 | 196.041 |
| Egenkapital | 48.591 | 47.043 | 236.041 |
| Aktiver i alt | 235.222 | 193.409 | 368.271 |
| Omsætningsaktiver | 39.222 | 76.409 | 212.271 |
| Kortfristet gæld | 181.410 | 144.757 | 130.085 |
| Gæld i alt | 181.410 | 144.757 | 130.085 |
| Soliditetsgrad | 20.7% | 24.3% | 64.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
INSIGHTRACING DK ApS Siden 10 Nov 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Kappel Jensen Siden 18 May 2022Direktør
Produktionsenheder
1Touringcar Academy ApS
P-nr. 1028260640
Baldersbuen 47, 2640 Hedehusene
Planlægning og design af reklamekampagner (731110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | 248.156 DKK | 54.582 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: INSIGHTRACING DK ApS (CVR 34453098)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver nærtbeslægtet, reklame, marketing.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.