TPE INVEST ApS
CVR 31 74 64 50 · Aars · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TPE INVEST ApS har CVR-nummer 31746450. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hjortkjærsvej 17, 9600 Aars. Stiftet: 20. august 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -24.112 kr., årets resultat 1.710.156 kr., egenkapital 47.232.813 kr., aktiver i alt 47.299.655 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.710.156 kr. er højere end hos 87 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TPE INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hjortkjærsvej 17, 9600 Aars
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Stiftet
- 20 Aug 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier og kapitalandelse i datter- og associerede selskaber samt investering i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2014-06-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31746450 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500AB82E84A61A328
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hjortkjærsvej 17, 9600 Aars
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,6%
▼ 0,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
499,30
▼ 65,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-2,9%
▼ 2,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -24.112 | -25.448 | -20.597 | -18.021 | -18.933 |
| Resultat før skat | 2.295.056 | 2.304.131 | 1.952.260 | 12.943.204 | 31.899.060 |
| Årets resultat | 1.710.156 | 1.760.439 | 1.506.386 | 13.060.796 | 31.873.892 |
| Egenkapital | 47.232.813 | 46.157.658 | 44.997.219 | 46.490.833 | 33.955.437 |
| Aktiver i alt | 47.299.655 | 46.214.252 | 45.121.004 | 46.495.657 | 33.984.552 |
| Omsætningsaktiver | 33.374.046 | 31.934.051 | 30.688.001 | 31.989.541 | 21.209.887 |
| Kortfristet gæld | 66.842 | 56.594 | 123.785 | 4.824 | 29.115 |
| Gæld i alt | 66.842 | 56.594 | 123.785 | 4.824 | 29.115 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 99.7% | 100% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tom Pedersen Siden 20 Aug 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Tom Pedersen Siden 20 Aug 2008Direktør
Produktionsenheder
1TPE INVEST ApS
P-nr. 1014686564
Hjortkjærsvej 17, 9600 Aars
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.460.539 DKK | 536.605 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.462.696 DKK | 308.293 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 26.428 DKK | 2.151 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 114.490 DKK | 25.168 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 2.523 DKK | 550 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TPE INVEST ApS (CVR 31746450)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalandelse, datter, associerede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.