TRABERG-LARSEN HOLDING ApS
CVR 25 37 50 25 · Søndersø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TRABERG-LARSEN HOLDING ApS har CVR-nummer 25375025. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sunekær 9, 5471 Søndersø. Stiftet: 15. maj 2000. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 123.876 kr., årets resultat 5.644.349 kr., egenkapital 227.887.102 kr., aktiver i alt 230.630.996 kr. Soliditetsgraden på 98,8 % er højere end hos 75 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.644.349 kr. er højere end hos 95 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TRABERG-LARSEN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sunekær 9, 5471 Søndersø
- Kommune
- NORDFYNS
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 15 May 2000
- Selskabskapital
- 245.000 DKK
- Formål
- besidde ejerandele i andre selskaber samt andre, hertil tilknyttede investeringer, og eje af fast ejendom efter ledelsens nærmere bestemmelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-06-14
- Binavne
- Bliz Aps Bliz Works Aps BlizWorks Aps
- Sekundære brancher
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25375025 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300AYCUKI6QPGF821 Øverste modervirksomhed: Traberg-Larsen Holding II ApS
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sunekær 9, 5471 Søndersø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,5%
▼ 0,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
31,75
▼ 2,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,8%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-21,5%
▼ 21,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 123.876 | -38.608 | 413.083 | 383.113 | 333.641 |
| Resultat før skat | 7.236.208 | 9.262.873 | 189.967.214 | 14.810.514 | 10.536.815 |
| Årets resultat | 5.644.349 | 7.189.838 | 188.575.008 | 14.742.948 | 10.509.838 |
| Egenkapital | 227.887.102 | 222.242.754 | 215.052.915 | 26.477.907 | 21.734.959 |
| Aktiver i alt | 230.630.996 | 225.027.035 | 217.301.523 | 27.203.258 | 22.729.106 |
| Omsætningsaktiver | 48.293.022 | 56.621.817 | 63.863.614 | 15.752.913 | 2.305.206 |
| Kortfristet gæld | 1.520.972 | 1.660.952 | 1.508.648 | 433.007 | 753.353 |
| Gæld i alt | 230.630.996 | 2.057.658 | 1.905.354 | 433.007 | 753.353 |
| Soliditetsgrad | 98.8% | 98.8% | 99% | 97.3% | 95.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
SMHTL Holding ApS Siden 22 Sep 201515% Ejer
-
CMHTL Holding ApS Siden 22 Sep 201515% Ejer
-
LMHTL Holding ApS Siden 22 Sep 201515% Ejer
-
Traberg-Larsen Holding II ApS Siden 22 Sep 201550% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Traberg-Larsen Siden 15 May 2000Direktør
Produktionsenheder
1TRABERG-LARSEN HOLDING ApS
P-nr. 1007659896
Sunekær 9, 5471 Søndersø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Traberg-Larsen Holding II ApS (CVR 37100528)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Øverste modervirksomhed
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bestemmelse, ledelsens, tilknyttede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.