Track1 Fyn ApS
CVR 36 46 90 56 · Odense SV · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Track1 Fyn ApS har CVR-nummer 36469056. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Lungstedløkken 9, 5250 Odense SV. Stiftet: 15. december 2014. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.345.238 kr., årets resultat 335.641 kr., egenkapital 634.323 kr., aktiver i alt 1.404.732 kr. Soliditetsgraden på 45,2 % er lavere end hos 65 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 335.641 kr. er højere end hos 76 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 3 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Track1 Fyn ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Lungstedløkken 9, 5250 Odense SV
- Kommune
- ODENSE
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 15 Dec 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- reklame-og marketingsvirksomhed, forretningsnetværk samt anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-09
- Binavne
- B2B FYN ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36469056 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lungstedløkken 9, 5250 Odense SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
52,9%
▲ 14,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,62
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
45,2%
▲ 3,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
95,0%
▲ 95,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.345.238 | 1.312.047 | 1.296.111 | 931.946 | 108.673 |
| Resultat før skat | 439.591 | 225.775 | 310.598 | 379.832 | 106.628 |
| Årets resultat | 335.641 | 172.089 | 233.334 | 292.932 | 82.244 |
| Egenkapital | 634.323 | 448.682 | 426.593 | 343.259 | 132.327 |
| Aktiver i alt | 1.404.732 | 1.081.101 | 1.041.053 | 735.075 | 342.672 |
| Omsætningsaktiver | 1.248.399 | 796.601 | 686.553 | 713.075 | 342.672 |
| Kortfristet gæld | 770.409 | 617.981 | 599.060 | 382.114 | 210.345 |
| Gæld i alt | 770.409 | 617.981 | 599.060 | 382.114 | 210.345 |
| Soliditetsgrad | 45.2% | 41.5% | 41% | 46.7% | 38.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
M&M LICENS ApS Siden 15 Dec 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Overby Siden 15 Dec 2014Direktør
Produktionsenheder
1Track1 Fyn ApS
P-nr. 1020000046
Lungstedløkken 9, 5250 Odense SV
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M&M LICENS ApS (CVR 30201671)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forretningsnetværk, marketingsvirksomhed, reklame.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.