TRAMP Byg ApS
CVR 38 94 28 75 · Odense M · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TRAMP Byg ApS har CVR-nummer 38942875. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Hannerupgårdsvej 39, 5230 Odense M. Stiftet: 18. september 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -743 kr., årets resultat -743 kr., egenkapital 5.707 kr., aktiver i alt 15.510 kr. Soliditetsgraden på 36,8 % er højere end hos 55 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -743 kr. er lavere end hos 62 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TRAMP Byg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Hannerupgårdsvej 39, 5230 Odense M
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 18 Sep 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- byggeri samt investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-09-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38942875 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hannerupgårdsvej 39, 5230 Odense M
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-13,0%
▲ 145,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,58
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
36,8%
▼ 4,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
92,7%
▲ 92,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | — | — | — |
| Bruttoresultat | -743 | -10.133 | -13.683 | -6.193 | -3.795 |
| Resultat før skat | -743 | -10.220 | -12.600 | -6.236 | -3.856 |
| Årets resultat | -743 | -10.220 | -12.600 | -6.236 | -3.008 |
| Egenkapital | 5.707 | 6.450 | 16.670 | 29.270 | 35.506 |
| Aktiver i alt | 15.510 | 15.510 | 25.885 | 34.256 | 39.256 |
| Omsætningsaktiver | 15.510 | 15.510 | 25.885 | 34.256 | 39.256 |
| Kortfristet gæld | 9.803 | 9.060 | 9.215 | 4.986 | 3.750 |
| Gæld i alt | 9.803 | 9.060 | 9.215 | 4.986 | 3.750 |
| Soliditetsgrad | 36.8% | 41.6% | 64.4% | 85.4% | 90.4% |
| Ansatte (gns.) | — | — | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TRAMP Invest Aps Siden 18 Sep 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Pedersen Siden 18 Sep 2017Direktør
Produktionsenheder
1TRAMP Byg ApS
P-nr. 1022848786
Hannerupgårdsvej 39, 5230 Odense M
Opførelse af bygninger (410000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TRAMP Invest Aps (CVR 37489557)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggeri, opførelse, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.