Tramp Holding ApS
CVR 43 33 14 18 · Værløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tramp Holding ApS har CVR-nummer 43331418. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lejrvej 17, 1. mf, 3500 Værløse. Stiftet: 15. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -20.945 kr., årets resultat -19.022 kr., egenkapital 760.143 kr., aktiver i alt 776.143 kr. Soliditetsgraden på 97,9 % er højere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -19.022 kr. er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tramp Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lejrvej 17, 1. mf, 3500 Værløse
- Kommune
- FURESØ
- Stiftet
- 15 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- at fungere som holdingselskab og i øvrigt drive investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-06-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43331418 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 1595H4PH5XO8CNQKAY43
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lejrvej 17, 1. mf, 3500 Værløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,5%
▼ 9,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,63
▲ 1,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,9%
▲ 16,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-128,1%
▼ 128,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.945 | -15.921 | -40.290 | — |
| Resultat før skat | -17.873 | 61.442 | — | 218.333 |
| Årets resultat | -19.022 | 67.756 | 232.076 | 218.333 |
| Egenkapital | 760.143 | 914.165 | 968.409 | 818.333 |
| Aktiver i alt | 776.143 | 1.120.672 | 1.002.934 | 818.333 |
| Omsætningsaktiver | 42.146 | 214.746 | 12.179 | — |
| Kortfristet gæld | 16.000 | 206.507 | 34.525 | — |
| Gæld i alt | 16.000 | 206.507 | 34.525 | 818.333 |
| Soliditetsgrad | 97.9% | 81.6% | 96.6% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thor-Bjørn Albert Tramp Siden 15 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Thor-Bjørn Albert Tramp Siden 15 Jun 2022Direktør
Produktionsenheder
1Tramp Holding ApS
P-nr. 1028337090
Lejrvej 17, 1. mf, 3500 Værløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -28.690 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -16.866 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tramp Holding ApS (CVR 43331418)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.