TREND URE ENGROS S.M.B.A
CVR 34 35 25 34 · Haslev · Detailhandel med ure og smykker · Selskab med begrænset ansvar · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TREND URE ENGROS S.M.B.A har CVR-nummer 34352534. Virksomhedsform: Selskab med begrænset ansvar. Branche: Detailhandel med ure og smykker (branchekode 477700). Adresse: Villavej 10, 4690 Haslev. Stiftet: 1. januar 2012. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): omsætning 3.470 kr., bruttofortjeneste -1.542 kr., årets resultat -1.536 kr., egenkapital 712 kr., aktiver i alt 712 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 97 % af de 465 virksomheder i branchen «Detailhandel med ure og smykker», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.536 kr. er lavere end hos 63 % af de 465 virksomheder i branchen «Detailhandel med ure og smykker», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen faldt 8 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TREND URE ENGROS S.M.B.A? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med ure og smykker (477700)
- Adresse
- Villavej 10, 4690 Haslev
- Kommune
- FAXE
- Telefon
- 56325038
- Stiftet
- 1 Jan 2012
- Formål
- salg, markedsføring, indkøb og produktion af apparater til tidsmåling (ure) via forhandlere
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af Melitta Anita Christensen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2012-01-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34352534 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Villavej 10, 4690 Haslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
-44,3%
▼ 40,0 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
-215,7%
▼ 204,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-842,3%
▼ 842,3 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
-7,7%
▼ 7,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
465 virksomheder i «Detailhandel med ure og smykker»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 3.470 | 3.760 | 3.261 | 791 | 3.008 |
| Bruttoresultat | -1.542 | -163 | -570 | -2.684 | -3.499 |
| Resultat før skat | -1.536 | -163 | -594 | -2.706 | -5.886 |
| Årets resultat | -1.536 | -163 | -594 | -2.706 | -5.886 |
| Egenkapital | 712 | 1.515 | 1.341 | 4.238 | 4.952 |
| Aktiver i alt | 712 | 1.517 | 1.363 | 4.276 | 4.952 |
| Omsætningsaktiver | 712 | 1.517 | 1.363 | 4.276 | 4.952 |
| Kortfristet gæld | — | 2 | 22 | 38 | — |
| Gæld i alt | 712 | 2 | 22 | 38 | 4.952 |
| Soliditetsgrad | 100% | 99.9% | 98.4% | 99.1% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Ledelse
2-
John Christiansen Siden 23 May 2023Direktør
-
Melitta Christiansen Siden 1 Jan 2012Direktør
Produktionsenheder
1TREND URE ENGROS S.M.B.A
P-nr. 1017499951
Villavej 10, 4690 Haslev
Detailhandel med ure og smykker (477700)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -163 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -594 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.706 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.886 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -422 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TREND URE ENGROS S.M.B.A (CVR 34352534)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tidsmåling, forhandlere, apparater.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.