Trendmatch ApS
CVR 39 96 39 30 · Ikast · Drift af portaler til internettet · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Trendmatch ApS har CVR-nummer 39963930. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Drift af portaler til internettet (branchekode 639100). Adresse: La Cours Vej 6, 7430 Ikast. Stiftet: 23. oktober 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 5.565.942 kr., årets resultat 3.027.692 kr., egenkapital 356.125 kr., aktiver i alt 2.642.771 kr. Soliditetsgraden på 13,5 % er lavere end hos 66 % af de 465 virksomheder i branchen «Drift af portaler til internettet», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 3.027.692 kr. er højere end hos 94 % af de 465 virksomheder i branchen «Drift af portaler til internettet», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 128 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Trendmatch ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Drift af portaler til internettet (639100)
- Adresse
- La Cours Vej 6, 7430 Ikast
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- Antal ansatte
- 4
- Telefon
- 23381938
- Stiftet
- 23 Oct 2018
- Selskabskapital
- 83.340 DKK
- Formål
- udvikle og drive Internetbaserede markedsplads platforme og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med en direktør eller et bestyrelsesmedlem.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-11-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39963930 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)La Cours Vej 6, 7430 Ikast
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
850,2%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,16
▲ 1,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
13,5%
▲ 882,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
86.109,9%
▲ 86.109,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
465 virksomheder i «Drift af portaler til internettet»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.565.942 | 2.443.900 | 1.761.566 | -1.817.335 | 64.051 |
| Resultat før skat | 3.068.128 | 3.512 | -252.532 | -2.369.455 | -1.310.918 |
| Årets resultat | 3.027.692 | 3.512 | -202.642 | -2.136.695 | -1.310.918 |
| Egenkapital | 356.125 | -2.671.567 | -2.675.079 | -2.472.437 | -335.742 |
| Aktiver i alt | 2.642.771 | 307.298 | 504.885 | 564.909 | 1.839.492 |
| Omsætningsaktiver | 2.642.771 | 307.298 | 504.885 | 564.909 | 1.839.492 |
| Kortfristet gæld | 2.286.646 | 2.978.865 | 3.179.964 | 3.037.346 | 171.020 |
| Gæld i alt | 2.286.646 | 2.978.865 | 3.179.964 | 3.037.346 | 2.175.234 |
| Soliditetsgrad | 13.5% | -869.4% | -529.8% | -437.7% | -18.3% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 5 | 4 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
DKC Retail ApS Siden 29 Dec 2025100% Ejer
Ledelse
3-
Søren Skovdal Lauritsen Siden 1 Nov 2022Bestyrelsesmedlem
-
Jens Poulsen Siden 1 Nov 2022Formand
-
Jens Obel Jørgensen Siden 29 Dec 2025Direktør
Produktionsenheder
2Trendmatch ApS
P-nr. 1024067242
Seebladsgade 10, 5000 Odense C
Drift af portaler til internettet (639100)
👥 4 ansatte
Trendmatch ApS
P-nr. 1032783577
La Cours Vej 6, 7430 Ikast
Drift af portaler til internettet (639100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JENS POULSEN HOLDING ApS (CVR 20676671)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver markedsplads, internetbaserede, platforme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.