Treville Fund Management ApS
CVR 40 28 12 82 · København K · Investering for egen regning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Treville Fund Management ApS har CVR-nummer 40281282. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Kongens Nytorv 22, 4., 1050 København K. Stiftet: 29. januar 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -45.151 kr., årets resultat -45.073 kr., egenkapital 1.694.979 kr., aktiver i alt 3.001.381 kr. Soliditetsgraden på 56,5 % er lavere end hos 69 % af de 8.769 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -45.073 kr. er lavere end hos 77 % af de 8.769 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Treville Fund Management ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Kongens Nytorv 22, 4., 1050 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- cly@trevilleco.dk
- Stiftet
- 29 Jan 2019
- Selskabskapital
- 75.000 DKK
- Formål
- kontorvirksomhed og administration samt al virksomhed, som har forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af formanden i forening med direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-01-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40281282 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kongens Nytorv 22, 4., 1050 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,7%
▼ 10,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,27
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
56,5%
▼ 1,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-133,5%
▼ 133,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8769 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -45.151 | 211.663 | -118.093 | -100.265 | 904.808 |
| Resultat før skat | -46.365 | 217.476 | -119.351 | -131.002 | 865.107 |
| Årets resultat | -45.073 | 134.386 | -116.759 | -152.452 | 654.457 |
| Egenkapital | 1.694.979 | 1.740.052 | 1.605.666 | 1.722.425 | 1.874.877 |
| Aktiver i alt | 3.001.381 | 2.977.129 | 2.831.456 | 2.406.941 | 2.045.407 |
| Omsætningsaktiver | 2.967.248 | 2.942.996 | 2.831.456 | 2.406.941 | 2.045.407 |
| Kortfristet gæld | 1.306.402 | 1.237.077 | 1.225.790 | 684.516 | 170.530 |
| Gæld i alt | 1.306.402 | 1.237.077 | 1.225.790 | 684.516 | 170.530 |
| Soliditetsgrad | 56.5% | 58.4% | 56.7% | 71.6% | 91.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
UIM HOLDING ApS Siden 29 Jan 201933,33% Ejer
-
LTH INVEST ApS Siden 29 Jan 201933,33% Ejer
-
MNGT4 CLP ApS Siden 29 Jan 201933,33% Ejer
Ledelse
4-
Nikolaj Vejlsgaard Siden 29 Jan 2019Bestyrelsesmedlem
-
Lars Thomassen Siden 29 Jan 2019Adm. dir.
-
Lars Thomassen Siden 29 Jan 2019Bestyrelsesmedlem
-
Casper Lykke Pedersen Siden 29 Jan 2019Formand
Produktionsenheder
1Treville Fund Management ApS
P-nr. 1024433087
Kongens Nytorv 22, 4., 1050 København K
Investering for egen regning (649910)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 365.969 DKK | 80.498 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -11.783 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 97.510 DKK | 21.450 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 957.555 DKK | 210.650 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 1.227.797 DKK | 270.094 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Treville Fund Management ApS (CVR 40281282)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kontorvirksomhed, administration, regning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.