True Blue ApS
CVR 41 82 10 35 · Thisted · Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
True Blue ApS har CVR-nummer 41821035. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n. (branchekode 749990). Adresse: Otto Madsens Vej 19, 7700 Thisted. Stiftet: 5. november 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. april 2025 – 31. marts 2026): bruttofortjeneste 1.188.964 kr., årets resultat 175.177 kr., egenkapital 313.821 kr., aktiver i alt 543.931 kr. Soliditetsgraden på 57,7 % er højere end hos 50 % af de 1.194 virksomheder i branchen «Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 175.177 kr. er højere end hos 71 % af de 1.194 virksomheder i branchen «Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 13 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som True Blue ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n. (749990)
- Adresse
- Otto Madsens Vej 19, 7700 Thisted
- Kommune
- THISTED
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 61673606
- carinaeisenhardt@gmail.com
- Stiftet
- 5 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- leverance af liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41821035 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 984500AB0CE2B56D0G07
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Otto Madsens Vej 19, 7700 Thisted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
55,8%
▼ 17,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,36
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
57,7%
▲ 7,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-0,3%
▼ 0,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1194 virksomheder i «Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.188.964 | 1.051.038 | 719.447 | 546.918 | 1.322.756 |
| Resultat før skat | 228.521 | 226.343 | 216.976 | -58.771 | 259.122 |
| Årets resultat | 175.177 | 175.787 | 167.351 | -45.841 | 201.348 |
| Egenkapital | 313.821 | 238.644 | 362.858 | 195.507 | 241.348 |
| Aktiver i alt | 543.931 | 479.091 | 534.870 | 307.801 | 417.343 |
| Omsætningsaktiver | 543.931 | 479.091 | 534.870 | 307.801 | 417.343 |
| Kortfristet gæld | 230.110 | 240.447 | 172.012 | 54.520 | 175.995 |
| Gæld i alt | 230.110 | 240.447 | 172.012 | 112.294 | 175.995 |
| Soliditetsgrad | 57.7% | 49.8% | 67.8% | 63.5% | 57.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Eisenhardt Holding ApS Siden 5 Nov 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Carina Eisenhardt Siden 5 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1True Blue ApS
P-nr. 1026437934
Otto Madsens Vej 19, 7700 Thisted
Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n. (749990)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Eisenhardt Holding ApS (CVR 41785314)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver leverance, liberale, videnskabelige.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.