True Intent Holding ApS
CVR 41 35 63 40 · København V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
True Intent Holding ApS har CVR-nummer 41356340. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Arkonagade 17, 4. tv, 1726 København V. Stiftet: 13. maj 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat -234 kr., egenkapital 81.095 kr., aktiver i alt 103.807 kr. Soliditetsgraden på 78,1 % er lavere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -234 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som True Intent Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Arkonagade 17, 4. tv, 1726 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 13 May 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-05-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41356340 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Arkonagade 17, 4. tv, 1726 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,3%
▲ 43,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,17
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
78,1%
▼ 21,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
99,3%
▲ 99,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -234 | -35.331 | -105.121 | 306.490 | -25.540 |
| Årets resultat | -234 | -35.331 | -105.121 | 306.490 | -25.540 |
| Egenkapital | 81.095 | 81.329 | 106.997 | 271.018 | 21.729 |
| Aktiver i alt | 103.807 | 81.329 | 106.997 | 271.018 | 21.729 |
| Omsætningsaktiver | 71.887 | 50.567 | 50.566 | 22.800 | — |
| Kortfristet gæld | 22.712 | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 22.712 | 81.329 | 106.997 | 271.018 | 21.729 |
| Soliditetsgrad | 78.1% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Frederik Westborg Schiøtz Siden 13 May 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Frederik Westborg Schiøtz Siden 13 May 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1True Intent Holding ApS
P-nr. 1025823393
Arkonagade 17, 4. tv, 1726 København V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 71.063 DKK | 15.620 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -88.789 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 379.463 DKK | 83.468 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -18.071 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -11.098 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: True Intent Holding ApS (CVR 41356340)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.