TS22 ApS
CVR 43 64 78 81 · Odense NV · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TS22 ApS har CVR-nummer 43647881. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (branchekode 493300). Adresse: Bøgesangervænget 26, 5210 Odense NV. Stiftet: 10. november 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 640.105 kr., årets resultat 8.996 kr., egenkapital 217.260 kr., aktiver i alt 324.300 kr. Soliditetsgraden på 67,0 % er højere end hos 71 % af de 2.541 virksomheder i branchen «Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 8.996 kr. er lavere end hos 55 % af de 2.541 virksomheder i branchen «Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 59 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TS22 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
- Adresse
- Bøgesangervænget 26, 5210 Odense NV
- Kommune
- ODENSE
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 10 Nov 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- erhvervsmæssig personbefordring, herunder taxakørsel
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-11-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43647881 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bøgesangervænget 26, 5210 Odense NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,1%
▼ 7,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,93
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
67,0%
▲ 25,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-55,0%
▼ 55,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2541 virksomheder i «Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 640.105 | 402.283 | 270.697 |
| Resultat før skat | 11.533 | 26.213 | 127.552 |
| Årets resultat | 8.996 | 19.999 | 99.511 |
| Egenkapital | 217.260 | 168.259 | 145.511 |
| Aktiver i alt | 324.300 | 401.691 | 386.045 |
| Omsætningsaktiver | 206.546 | 323.942 | 185.522 |
| Kortfristet gæld | 107.040 | 233.432 | 234.515 |
| Gæld i alt | 107.040 | 233.432 | 234.515 |
| Soliditetsgrad | 67% | 41.9% | 37.7% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
RYDSÅ HOLDING ApS Siden 10 Nov 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Voller Hansen Siden 10 Nov 2022Direktør
Produktionsenheder
1TS22 ApS
P-nr. 1028755348
Bøgesangervænget 26, 5210 Odense NV
Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RYDSÅ HOLDING ApS (CVR 31765250)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver taxakørsel, personbefordring, erhvervsmæssig.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.