TSAN Holding ApS
CVR 39 19 92 70 · Vejle · Anden finansiel formidling i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TSAN Holding ApS har CVR-nummer 39199270. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990). Adresse: Fisken 18, 7100 Vejle. Stiftet: 30. december 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 771.934 kr., egenkapital 2.446.775 kr., aktiver i alt 4.571.485 kr. Soliditetsgraden på 53,5 % er lavere end hos 77 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 771.934 kr. er højere end hos 79 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TSAN Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Fisken 18, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- ts@andergren.dk
- Stiftet
- 30 Dec 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Holdingselskab der har det primære formål, at det helt eller delvist ejer aktier eller anparter i andre selskaber og på sigt fungere som investeringsselskab og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-12-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39199270 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fisken 18, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,5%
▼ 38,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,26
▲ 1,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,5%
▲ 3,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-44,5%
▼ 44,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
20981 virksomheder i «Anden finansiel formidling i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 1.474.133 | — | — | — |
| Resultat før skat | 790.070 | 1.391.697 | 233.988 | 47.044 | 404.350 |
| Årets resultat | 771.934 | 1.391.697 | 285.465 | 56.664 | 404.350 |
| Egenkapital | 2.446.775 | 2.000.437 | 806.251 | 623.739 | 567.075 |
| Aktiver i alt | 4.571.485 | 4.019.365 | 2.780.517 | 1.288.299 | 852.767 |
| Omsætningsaktiver | 9.620 | 1.009.620 | 995.917 | 374.203 | — |
| Kortfristet gæld | 4.265 | 2.018.928 | 1.974.266 | 664.560 | 285.692 |
| Gæld i alt | 2.124.710 | 2.018.928 | 1.974.266 | 664.560 | 285.692 |
| Soliditetsgrad | 53.5% | 49.8% | 29% | 48.4% | 66.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tim Sebastian Andergren Nielsen Siden 30 Dec 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Tim Sebastian Andergren Nielsen Siden 30 Dec 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1TSAN Holding ApS
P-nr. 1023181459
Fisken 18, 7100 Vejle
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.472.372 DKK | 323.906 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 3.446 DKK | 748 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 7.823 DKK | 1.716 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -7.652 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -7.288 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TSAN Holding ApS (CVR 39199270)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver sigt, primære, investeringsselskab.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.