T&T Byg ApS
CVR 41 20 06 93 · Struer · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
T&T Byg ApS har CVR-nummer 41200693. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Farvervej 22, 7600 Struer. Stiftet: 25. februar 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 10. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 3.201.566 kr., årets resultat 161.648 kr., egenkapital 534.694 kr., aktiver i alt 5.232.233 kr. Soliditetsgraden på 10,2 % er lavere end hos 78 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 161.648 kr. er højere end hos 68 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 47 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som T&T Byg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Farvervej 22, 7600 Struer
- Kommune
- STRUER
- Antal ansatte
- 10
- Stiftet
- 25 Feb 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve tømrervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-02-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41200693 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Farvervej 22, 7600 Struer
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
30,2%
▼ 1,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,84
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
10,2%
▼ 2,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
38,0%
▲ 38,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.201.566 | 2.170.911 | 1.863.660 | 1.596.693 | 1.242.539 |
| Resultat før skat | 210.840 | 152.339 | 31.827 | 403.496 | 228.730 |
| Årets resultat | 161.648 | 117.111 | 24.344 | 313.845 | 177.745 |
| Egenkapital | 534.694 | 373.046 | 255.935 | 431.591 | 217.745 |
| Aktiver i alt | 5.232.233 | 2.948.780 | 2.714.487 | 1.544.370 | 789.261 |
| Omsætningsaktiver | 1.238.711 | 559.300 | 951.769 | 1.082.337 | 710.161 |
| Kortfristet gæld | 1.483.294 | 715.661 | 1.020.487 | 607.181 | 562.001 |
| Gæld i alt | 4.639.394 | 2.537.323 | 2.441.575 | 1.103.285 | 562.001 |
| Soliditetsgrad | 10.2% | 12.7% | 9.4% | 27.9% | 27.6% |
| Ansatte (gns.) | 6 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Anders Kamstrup Thomsen Siden 25 Feb 202050% Ejer
-
Tobias Tjagvad Tolderlund Siden 25 Feb 202050% Ejer
Ledelse
2-
Anders Kamstrup Thomsen Siden 25 Feb 2020Direktør
-
Tobias Tjagvad Tolderlund Siden 25 Feb 2020Direktør
Produktionsenheder
1T&T Byg ApS
P-nr. 1025608743
Farvervej 22, 7600 Struer
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 9 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 62.706 DKK | 13.794 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -33.668 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 407.608 DKK | 89.672 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 188.515 DKK | 41.470 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: T&T Byg ApS (CVR 41200693)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.