Tune Skadeservice ApS
CVR 39 58 08 53 · Tune · Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tune Skadeservice ApS har CVR-nummer 39580853. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (branchekode 812290). Adresse: Tune Bygade 7, 4030 Tune. Stiftet: 17. maj 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 12. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 6.094.561 kr., årets resultat 335.527 kr., egenkapital 8.520.655 kr., aktiver i alt 10.569.666 kr. Soliditetsgraden på 80,6 % er højere end hos 88 % af de 325 virksomheder i branchen «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 335.527 kr. er højere end hos 81 % af de 325 virksomheder i branchen «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 16 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tune Skadeservice ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (812290)
- Adresse
- Tune Bygade 7, 4030 Tune
- Kommune
- GREVE
- Antal ansatte
- 12
- Stiftet
- 17 May 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-05-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39580853 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tune Bygade 7, 4030 Tune
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,9%
▼ 15,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,41
▲ 1,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
80,6%
▲ 5,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-78,4%
▼ 78,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
325 virksomheder i «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.094.561 | 7.269.466 | 4.004.507 | 4.748.522 | 4.384.248 |
| Resultat før skat | 446.536 | 2.098.468 | 653.717 | 1.424.548 | 1.096.275 |
| Årets resultat | 335.527 | 1.553.892 | 481.728 | 1.100.200 | 844.913 |
| Egenkapital | 8.520.655 | 8.185.129 | 6.839.236 | 6.557.508 | 5.657.308 |
| Aktiver i alt | 10.569.666 | 10.943.838 | 9.177.890 | 8.196.318 | 7.631.062 |
| Omsætningsaktiver | 8.187.899 | 7.903.927 | 6.092.170 | 5.882.912 | 5.492.730 |
| Kortfristet gæld | 1.855.411 | 2.559.530 | 2.151.607 | 1.457.674 | 1.793.566 |
| Gæld i alt | 10.569.666 | 2.559.530 | 2.151.607 | 1.457.674 | 1.793.566 |
| Soliditetsgrad | 80.6% | 74.8% | 74.5% | 80% | 74.1% |
| Ansatte (gns.) | 11 | 11 | 8 | 8 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
REPA HOLDING ApS Siden 27 Nov 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Gert Rene Sørensen Siden 17 May 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Tune Skadeservice ApS
P-nr. 1023629360
Tune Bygade 7, 4030 Tune
Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (812290)
👥 12 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: REPA HOLDING ApS (CVR 40964592)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver erhvervslokaler, rengøring, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.