Tuse Fodpleje ApS
CVR 30 35 43 38 · Roskilde · Drift af sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tuse Fodpleje ApS har CVR-nummer 30354338. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Drift af sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n. (branchekode 869900). Adresse: Grønager 23, 4000 Roskilde. Stiftet: 11. marts 2007. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -101.235 kr., årets resultat -423.805 kr., egenkapital 78.794 kr., aktiver i alt 318.970 kr. Soliditetsgraden på 24,7 % er lavere end hos 60 % af de 300 virksomheder i branchen «Drift af sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -423.805 kr. er lavere end hos 94 % af de 300 virksomheder i branchen «Drift af sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tuse Fodpleje ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Drift af sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n. (869900)
- Adresse
- Grønager 23, 4000 Roskilde
- Kommune
- LEJRE
- Antal ansatte
-
1
2013 2018
- Stiftet
- 11 Mar 2007
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- negle og fodpleje samt udføre skønheds- og hudplejebehandlinger samt salg af produkter relateret hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-04-10
- Binavne
- Beauty Care By Lan ApS
- Sekundære brancher
- Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30354338 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Grønager 23, 4000 Roskilde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-537,9%
▼ 294,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,18
▼ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
24,7%
▼ 46,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-14,3%
▼ 14,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
300 virksomheder i «Drift af sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -101.235 | -60.331 | -60.752 | -76.399 | -64.154 |
| Resultat før skat | -543.235 | -475.469 | -265.894 | -366.774 | -334.858 |
| Årets resultat | -423.805 | -370.932 | -207.533 | -286.611 | -114.886 |
| Egenkapital | 78.794 | 152.599 | 198.531 | 56.064 | 42.675 |
| Aktiver i alt | 318.970 | 213.142 | 328.354 | 190.569 | 406.257 |
| Omsætningsaktiver | 284.254 | 164.709 | 239.204 | 91.569 | 274.257 |
| Kortfristet gæld | 240.176 | 60.544 | 126.127 | 134.505 | 354.959 |
| Gæld i alt | 240.176 | 60.544 | 126.127 | 134.505 | 354.959 |
| Soliditetsgrad | 24.7% | 71.6% | 60.5% | 29.4% | 10.5% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
GREENACRE HOLDING ApS Siden 31 Jan 2009100% Ejer
Ledelse
2-
Carsten Højriis Lassen Siden 15 May 2013Direktør
-
Lan Helena Højriis Nielsen Siden 10 Apr 2025Direktør
Produktionsenheder
1Tuse Fodpleje ApS
P-nr. 1013108575
Grønager 23, 4000 Roskilde
Drift af sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n. (869900)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: GREENACRE HOLDING ApS (CVR 31091071)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fodpleje, hudplejebehandlinger, negle.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.