Two Socks V ApS
CVR 41 59 92 51 · Slagelse · Udskænkning af alkoholiske drikkevarer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Two Socks V ApS har CVR-nummer 41599251. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (branchekode 563020). Adresse: Industrivej 16, 4200 Slagelse. Stiftet: 18. august 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 21. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 1.574.691 kr., årets resultat 175.732 kr., egenkapital 588.240 kr., aktiver i alt 1.751.317 kr. Soliditetsgraden på 33,6 % er højere end hos 59 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 175.732 kr. er højere end hos 77 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 10 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Two Socks V ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
- Adresse
- Industrivej 16, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Antal ansatte
- 21
- Telefon
- 53885545
- susanne@two-socks.com
- Stiftet
- 18 Aug 2020
- Selskabskapital
- 52.000 DKK
- Formål
- restaurantvirksomhed samt anden beslægtet virksomhed dertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-04-14
- Binavne
- Two Socks Halmtorvet ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41599251 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 16, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
29,9%
▼ 2,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,17
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
33,6%
▲ 10,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
30,3%
▲ 30,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1170 virksomheder i «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.574.691 | 1.434.812 | 1.464.483 | 1.534.748 | 237.059 |
| Resultat før skat | 226.524 | 174.898 | 366.365 | 269.905 | -326.853 |
| Årets resultat | 175.732 | 134.830 | 285.017 | 209.333 | -256.672 |
| Egenkapital | 588.240 | 412.508 | 277.678 | -7.339 | -216.672 |
| Aktiver i alt | 1.751.317 | 1.784.825 | 1.839.575 | 1.886.092 | 2.385.722 |
| Omsætningsaktiver | 1.228.321 | 1.216.175 | 1.192.319 | 1.132.810 | 1.777.714 |
| Kortfristet gæld | 1.051.090 | 1.285.030 | 1.447.490 | 1.860.372 | 2.602.394 |
| Gæld i alt | 1.077.468 | 1.311.122 | 1.514.678 | 1.860.372 | 2.602.394 |
| Soliditetsgrad | 33.6% | 23.1% | 15.1% | -0.4% | -9.1% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SSHolding ApS Siden 14 Apr 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Susanne Bisgaard Simonsen Siden 18 Aug 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
2Two Socks V ApS
P-nr. 1026163664
Studiestræde 48, 1554 København V
Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
👥 13 ansatte
Two Socks Halmtorvet
P-nr. 1031781554
Halmtorvet 10, st., 1700 København V
Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
👥 8 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
2 kontrolstederTwo Socks Halmtorvet
Halmtorvet 10 st, 1700 København V
Senest kontrolleret 8 Jun 2026
Two Socks V
H.C. Andersens Boulevard 11, 1553 København V
Senest kontrolleret 2 Jun 2022
Kilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SSHolding ApS (CVR 41733241)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurantvirksomhed, udskænkning, alkoholiske.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.