Tybjerg ApS
CVR 43 47 14 81 · Hvalsø · Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tybjerg ApS har CVR-nummer 43471481. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter (branchekode 800100). Adresse: Snerlevænget 4, 4330 Hvalsø. Stiftet: 27. august 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 396.059 kr., årets resultat 23.108 kr., egenkapital 96.616 kr., aktiver i alt 263.114 kr. Soliditetsgraden på 36,7 % er lavere end hos 62 % af de 267 virksomheder i branchen «Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 23.108 kr. er lavere end hos 52 % af de 267 virksomheder i branchen «Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 183 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tybjerg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter (800100)
- Adresse
- Snerlevænget 4, 4330 Hvalsø
- Kommune
- LEJRE
- Antal ansatte
- 3
- Telefon
- 29909554
- mattit@live.dk
- Stiftet
- 27 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- webshop med salg af alkohol og tilbehør
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-08-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43471481 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Snerlevænget 4, 4330 Hvalsø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
23,9%
▲ 5,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,57
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
36,7%
▼ 9,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
66,8%
▲ 66,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
267 virksomheder i «Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 396.059 | 139.888 | 34.195 |
| Resultat før skat | 31.964 | 17.765 | 25.173 |
| Årets resultat | 23.108 | 13.857 | 19.651 |
| Egenkapital | 96.616 | 73.508 | 59.651 |
| Aktiver i alt | 263.114 | 160.232 | 69.662 |
| Omsætningsaktiver | 261.326 | 151.274 | 53.537 |
| Kortfristet gæld | 166.498 | 86.725 | 10.011 |
| Gæld i alt | 166.498 | 86.725 | 10.011 |
| Soliditetsgrad | 36.7% | 45.9% | 85.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
M. Tybjerg Holding ApS Siden 27 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Matti Tybjerg Siden 27 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
1Tybjerg ApS
P-nr. 1028520669
Snerlevænget 4, 4330 Hvalsø
Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter (800100)
👥 9 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M. Tybjerg Holding ApS (CVR 42807214)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver alkohol, webshop, efterforskning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.