U9KO GRUPPEN ApS
CVR 34 04 41 39 · Kokkedal · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
U9KO GRUPPEN ApS har CVR-nummer 34044139. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Lågegyde 153, 2980 Kokkedal. Stiftet: 1. november 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -20.317 kr., årets resultat -20.317 kr., egenkapital 57.340 kr., aktiver i alt 60.670 kr. Soliditetsgraden på 94,5 % er højere end hos 97 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -20.317 kr. er lavere end hos 75 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som U9KO GRUPPEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Lågegyde 153, 2980 Kokkedal
- Kommune
- FREDENSBORG
- Antal ansatte
-
2
2011 2018
- Stiftet
- 1 Nov 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- bygge- og anlægsvirksomhed samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2011-11-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34044139 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lågegyde 153, 2980 Kokkedal
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-35,4%
▼ 4,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
16,42
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,5%
▼ 5,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
16,6%
▲ 16,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.317 | -24.350 | -23.077 | — | 322.204 |
| Resultat før skat | -20.317 | -24.350 | -23.077 | -25.282 | 56.478 |
| Årets resultat | -20.317 | -24.350 | -23.077 | -25.282 | 44.053 |
| Egenkapital | 57.340 | 77.657 | 102.007 | 125.084 | 150.366 |
| Aktiver i alt | 60.670 | 77.657 | 102.007 | 125.084 | 150.366 |
| Omsætningsaktiver | 54.670 | 71.657 | 96.007 | 119.084 | 144.366 |
| Kortfristet gæld | 3.330 | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 3.330 | 77.657 | 102.007 | 125.084 | 150.366 |
| Soliditetsgrad | 94.5% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
REMA INVEST HOLDING ApS Siden 1 Nov 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Tennie Elsebeth Fisker Siden 12 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1U9KO GRUPPEN ApS
P-nr. 1017233501
Lågegyde 153, 2980 Kokkedal
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: REMA INVEST HOLDING ApS (CVR 34044120)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anlægsvirksomhed, bygge.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.