Udviklingsselskabet St. Restrup Fælled ApS
CVR 40 07 14 66 · Suldrup · Køb og salg af egen fast ejendom · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Udviklingsselskabet St. Restrup Fælled ApS har CVR-nummer 40071466. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Køb og salg af egen fast ejendom (branchekode 681100). Adresse: Veggerbyvej 33, 9541 Suldrup. Stiftet: 28. november 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 18.360 kr., årets resultat 15.287 kr., egenkapital 530.565 kr., aktiver i alt 6.647.891 kr. Soliditetsgraden på 8,0 % er lavere end hos 65 % af de 7.601 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 15.287 kr. er højere end hos 52 % af de 7.601 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 337 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Udviklingsselskabet St. Restrup Fælled ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
- Adresse
- Veggerbyvej 33, 9541 Suldrup
- Kommune
- REBILD
- Stiftet
- 28 Nov 2018
- Selskabskapital
- 250.000 DKK
- Formål
- projektudvikling af St. Restrup Fælled, herunder køb af grund, opførelse af byggeri og videresalg
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren alene, direktøren i forening med et bestyrelsesmedlem, eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40071466 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Veggerbyvej 33, 9541 Suldrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,9%
▲ 2,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
8,0%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
281,7%
▲ 281,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
7601 virksomheder i «Køb og salg af egen fast ejendom»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 18.360 | 4.201 | 11.998 | 33.035 | — |
| Resultat før skat | 19.554 | 5.135 | 11.988 | 30.397 | 27.851 |
| Årets resultat | 15.287 | 4.005 | 9.351 | 23.709 | 21.724 |
| Egenkapital | 530.565 | 515.278 | 511.273 | 501.922 | 478.213 |
| Aktiver i alt | 6.647.891 | 6.644.512 | 6.291.468 | 6.614.367 | 5.819.891 |
| Omsætningsaktiver | 112.269 | 308.282 | 34.743 | — | — |
| Kortfristet gæld | 6.019.619 | 6.034.157 | 5.703.174 | 6.035.988 | 5.267.921 |
| Gæld i alt | 6.019.619 | 6.034.157 | 5.703.174 | 6.035.988 | 5.267.921 |
| Soliditetsgrad | 8% | 7.8% | 8.1% | 7.6% | 8.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
St. Restrup Invest ApS Siden 28 Nov 201825% Ejer
-
RAKE Holding ApS Siden 30 Apr 202466,67% Ejer
Ledelse
3-
Jacob Birk Jensen Siden 28 Nov 2018Bestyrelsesmedlem
-
René Thomasbjerg Siden 28 Nov 2018Direktør
-
René Thomasbjerg Siden 28 Nov 2018Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Udviklingsselskabet St. Restrup Fælled ApS
P-nr. 1024189704
Veggerbyvej 33, 9541 Suldrup
Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RAKE Holding ApS (CVR 44495384)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restrup, fælled, grund.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.