UNIRAAD Holding ApS
CVR 41 85 25 18 · Brøndby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
UNIRAAD Holding ApS har CVR-nummer 41852518. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Midtager 26B, 2. th, 2605 Brøndby. Stiftet: 14. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1 kr., årets resultat 113.219 kr., egenkapital 262.461 kr., aktiver i alt 279.766 kr. Soliditetsgraden på 93,8 % er højere end hos 58 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 113.219 kr. er højere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som UNIRAAD Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Midtager 26B, 2. th, 2605 Brøndby
- Kommune
- BRØNDBY
- Telefon
- 70605670
- info@uniraad.dk
- Hjemmeside
- www.uniraad.dk
- Stiftet
- 14 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41852518 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Midtager 26B, 2. th, 2605 Brøndby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
43,1%
▼ 3,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,93
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,8%
▼ 6,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
64,5%
▲ 64,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Resultat før skat | 113.219 | 68.831 | 4.303 | 16.691 | 0 |
| Årets resultat | 113.219 | 68.831 | 4.303 | 16.691 | 0 |
| Egenkapital | 262.461 | 149.242 | 60.994 | 56.691 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 279.766 | 149.242 | 60.994 | 56.691 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 16.053 | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 17.305 | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 17.305 | 149.242 | 60.994 | 56.691 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | 93.8% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 0 | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mehmet Cakir Siden 20 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mehmet Cakir Siden 23 Jul 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1UNIRAAD Holding ApS
P-nr. 1026475623
Midtager 26B, 2. th, 2605 Brøndby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: UNIRAAD Holding ApS (CVR 41852518)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.