Urd Nørgård ApS
CVR 41 82 24 06 · Gentofte · Indretningsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Urd Nørgård ApS har CVR-nummer 41822406. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Indretningsaktiviteter (branchekode 741300). Adresse: Sønderbakken 8, 2820 Gentofte. Stiftet: 5. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -15.130 kr., årets resultat -15.588 kr., egenkapital -63.399 kr., aktiver i alt 16.021 kr. Soliditetsgraden på -395,7 % er lavere end hos 93 % af de 306 virksomheder i branchen «Indretningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -15.588 kr. er lavere end hos 67 % af de 306 virksomheder i branchen «Indretningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Urd Nørgård ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Indretningsaktiviteter (741300)
- Adresse
- Sønderbakken 8, 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 5 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed indenfor design og arkitektur med udvikling af møbler, byggeri og kunst
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41822406 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sønderbakken 8, 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,17
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-395,7%
▲ 234,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
7,2%
▲ 7,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
306 virksomheder i «Indretningsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.130 | -14.356 | -31.160 | -17.583 | -13.837 |
| Resultat før skat | -17.568 | -16.794 | -33.626 | -23.492 | -13.899 |
| Årets resultat | -15.588 | -16.794 | -33.626 | -23.492 | -13.899 |
| Egenkapital | -63.399 | -47.811 | -31.018 | 2.609 | 26.101 |
| Aktiver i alt | 16.021 | 7.583 | 8.556 | 26.146 | 30.514 |
| Omsætningsaktiver | 13.583 | 2.707 | 1.242 | — | — |
| Kortfristet gæld | 79.420 | 55.394 | 39.574 | 23.537 | 4.413 |
| Gæld i alt | 79.420 | 55.394 | 39.574 | 23.537 | 4.413 |
| Soliditetsgrad | -395.7% | -630.5% | -362.5% | 10% | 85.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Nørgård Levring ApS Siden 5 Nov 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Urd Nørgård-Nielsen Siden 5 Nov 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1Urd Nørgård ApS
P-nr. 1026440420
Sønderbakken 8, 2820 Gentofte
Indretningsaktiviteter (741300)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Nørgård Levring ApS (CVR 41809191)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver arkitektur, indretningsaktiviteter, kunst.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.