V & N ISOLERING ApS
CVR 35 83 66 40 · Ikast · Installation af isolering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
V & N ISOLERING ApS har CVR-nummer 35836640. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af isolering (branchekode 432300). Adresse: Navervej 9, 7430 Ikast. Stiftet: 24. april 2014. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.231.529 kr., årets resultat 892.979 kr., egenkapital 1.952.874 kr., aktiver i alt 3.415.463 kr. Soliditetsgraden på 57,2 % er højere end hos 66 % af de 362 virksomheder i branchen «Installation af isolering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 892.979 kr. er højere end hos 86 % af de 362 virksomheder i branchen «Installation af isolering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 21 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som V & N ISOLERING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af isolering (432300)
- Adresse
- Navervej 9, 7430 Ikast
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- Antal ansatte
-
3
2014 2018
- Telefon
- 53331110
- Stiftet
- 24 Apr 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- byggevirksomhed samt anden virksomhed, der er forbunden dermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-04-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35836640 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Navervej 9, 7430 Ikast
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: vnisolering.dk Hjemmeside https://vnisolering.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (13. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
45,7%
▼ 39,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,33
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
57,2%
▲ 13,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-0,6%
▼ 0,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
362 virksomheder i «Installation af isolering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.231.529 | 1.844.859 | 342.408 | 1.604.581 | 1.551.775 |
| Resultat før skat | 1.161.401 | 1.090.454 | -291.704 | 598.677 | 670.824 |
| Årets resultat | 892.979 | 898.094 | -288.152 | 465.746 | 522.673 |
| Egenkapital | 1.952.874 | 1.059.895 | 161.801 | 699.953 | 734.207 |
| Aktiver i alt | 3.415.463 | 2.439.138 | 1.200.979 | 1.209.447 | 1.246.885 |
| Omsætningsaktiver | 483.875 | 530.725 | 138.786 | 339.801 | 1.046.948 |
| Kortfristet gæld | 1.449.580 | 1.375.012 | 1.032.365 | 499.129 | 502.496 |
| Gæld i alt | 1.449.580 | 1.375.012 | 1.032.365 | 499.129 | 502.496 |
| Soliditetsgrad | 57.2% | 43.5% | 13.5% | 57.9% | 58.9% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
V & N Holding ApS Siden 30 Dec 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Mykola Oliinyk Siden 24 Apr 2014Direktør
Produktionsenheder
1V & N ISOLERING ApS
P-nr. 1019324407
Navervej 9, 7430 Ikast
Installation af isolering (432300)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | 162.713 DKK | 35.794 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: V & N Holding ApS (CVR 42014001)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggevirksomhed, isolering, forbunden.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.