Vagn Sletting ApS
CVR 26 62 79 58 · Viby J · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Vagn Sletting ApS har CVR-nummer 26627958. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Rosendalvej 44, 8260 Viby J. Stiftet: 22. maj 2002. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -56.197 kr., årets resultat -44.947 kr., egenkapital 301.435 kr., aktiver i alt 317.895 kr. Soliditetsgraden på 94,8 % er højere end hos 97 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -44.947 kr. er lavere end hos 79 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Vagn Sletting ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Rosendalvej 44, 8260 Viby J
- Kommune
- AARHUS
- Telefon
- 40567675
- vagn@sletting.com
- Stiftet
- 22 May 2002
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investerings- og finansieringsvirksomhed samt øvrige dermed forbundne formøl
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26627958 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rosendalvej 44, 8260 Viby J
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-14,9%
▼ 5,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
19,31
▼ 11,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,8%
▼ 2,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
5,5%
▲ 5,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -56.197 | -54.837 | -47.608 | -48.997 | -38.951 |
| Resultat før skat | -44.947 | -47.541 | -44.608 | -43.337 | -28.493 |
| Årets resultat | -44.947 | -47.541 | -44.608 | -43.337 | -28.493 |
| Egenkapital | 301.435 | 481.382 | 650.923 | 813.331 | 955.522 |
| Aktiver i alt | 317.895 | 497.382 | 666.923 | 829.331 | 971.555 |
| Omsætningsaktiver | 317.895 | 497.382 | 666.923 | 829.331 | 971.555 |
| Kortfristet gæld | 16.460 | 16.000 | 16.000 | 16.000 | 16.033 |
| Gæld i alt | 16.460 | 16.000 | 16.000 | 16.000 | 16.033 |
| Soliditetsgrad | 94.8% | 96.8% | 97.6% | 98.1% | 98.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Vagn Sletting Siden 22 May 2002100% Ejer
Ledelse
1-
Vagn Sletting Siden 22 May 2002Direktør
Produktionsenheder
1Vagn Sletting ApS
P-nr. 1009132399
Rosendalvej 44, 8260 Viby J
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -47.525 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -44.608 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -43.337 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -28.227 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 11.254 DKK | 2.464 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Vagn Sletting ApS (CVR 26627958)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formøl, finansieringsvirksomhed, forbundne.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.