Valentinos ApS
CVR 36 69 14 84 · Stenløse · Drift af øvrige spisesteder · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Valentinos ApS har CVR-nummer 36691484. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Drift af øvrige spisesteder (branchekode 561190). Adresse: Byvej 34D, 3660 Stenløse. Stiftet: 17. marts 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 13. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 1.735.056 kr., årets resultat 32.985 kr., egenkapital 400.677 kr., aktiver i alt 808.844 kr. Soliditetsgraden på 49,5 % er højere end hos 72 % af de 807 virksomheder i branchen «Drift af øvrige spisesteder», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 32.985 kr. er højere end hos 61 % af de 807 virksomheder i branchen «Drift af øvrige spisesteder», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 4 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Valentinos ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Drift af øvrige spisesteder (561190)
- Adresse
- Byvej 34D, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Antal ansatte
-
13
2015 2018
- Stiftet
- 17 Mar 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- pizzeriavirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36691484 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Byvej 34D, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,2%
▼ 16,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,61
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
49,5%
▼ 8,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-64,0%
▼ 64,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
807 virksomheder i «Drift af øvrige spisesteder»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.735.056 | 1.673.992 | 1.570.236 | 1.754.580 | 1.629.079 |
| Resultat før skat | 42.289 | 117.518 | -26.244 | 34.252 | -22.087 |
| Årets resultat | 32.985 | 91.664 | -20.470 | 26.706 | -31.217 |
| Egenkapital | 400.677 | 367.694 | 276.030 | 296.500 | 229.664 |
| Aktiver i alt | 808.844 | 636.191 | 580.830 | 789.951 | 622.291 |
| Omsætningsaktiver | 655.128 | 431.237 | 375.876 | 584.997 | 417.337 |
| Kortfristet gæld | 408.167 | 268.497 | 304.800 | 493.451 | 392.627 |
| Gæld i alt | 408.167 | 268.497 | 304.800 | 493.451 | 392.627 |
| Soliditetsgrad | 49.5% | 57.8% | 47.5% | 37.5% | 36.9% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 6 | 5 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kemal Seker Siden 1 Dec 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Kemal Seker Siden 1 Dec 2017Direktør
Produktionsenheder
1Valentinos ApS
P-nr. 1020257144
Byvej 34D, 3660 Stenløse
Drift af øvrige spisesteder (561190)
👥 13 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -26.244 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 34.300 DKK | 7.546 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 41.500 DKK | 9.130 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 97.268 DKK | 21.384 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 32.606 DKK | 7.172 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Valentinos ApS (CVR 36691484)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver pizzeriavirksomhed, spisesteder.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.