ValløValør ApS
CVR 39 48 36 37 · Hvalsø · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
ValløValør ApS har CVR-nummer 39483637. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (branchekode 439900). Adresse: Bentsensvej 24, 4330 Hvalsø. Stiftet: 12. april 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.494.106 kr., årets resultat -366.749 kr., egenkapital -278.331 kr., aktiver i alt 1.299.809 kr. Soliditetsgraden på -21,4 % er lavere end hos 88 % af de 1.580 virksomheder i branchen «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -366.749 kr. er lavere end hos 93 % af de 1.580 virksomheder i branchen «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 40 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ValløValør ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (439900)
- Adresse
- Bentsensvej 24, 4330 Hvalsø
- Kommune
- LEJRE
- Antal ansatte
- 8
- Stiftet
- 12 Apr 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Entreprenør opgaver indenfor byggebranchen samt coaching / undervisningsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-05-04
- Sekundære brancher
- Anden undervisning i.a.n. (855900)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39483637 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bentsensvej 24, 4330 Hvalsø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,36
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-21,4%
▼ 32,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-14,9%
▼ 14,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1580 virksomheder i «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.494.106 | 1.070.606 | 1.613.125 | 541.509 | 583.234 |
| Resultat før skat | -465.486 | -407.771 | 558.519 | -177.414 | 33.341 |
| Årets resultat | -366.749 | -319.265 | 432.232 | -139.678 | 25.746 |
| Egenkapital | -278.331 | 88.418 | 407.683 | -24.550 | 115.126 |
| Aktiver i alt | 1.299.809 | 802.760 | 1.423.528 | 436.381 | 484.484 |
| Omsætningsaktiver | 569.163 | 346.397 | 1.394.812 | 377.325 | 395.088 |
| Kortfristet gæld | 1.578.140 | 714.342 | 1.015.845 | 460.931 | 366.429 |
| Gæld i alt | 1.578.140 | 714.342 | 1.015.845 | 460.931 | 366.429 |
| Soliditetsgrad | -21.4% | 11% | 28.6% | -5.6% | 23.8% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Vallø Selskabet ApS Siden 12 Apr 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Tina Damborg Vallø Siden 12 Apr 2018Direktør
Produktionsenheder
1ValløValør ApS
P-nr. 1023519190
Bentsensvej 24, 4330 Hvalsø
Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (439900)
👥 7 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Vallø Selskabet ApS (CVR 39483629)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver undervisningsvirksomhed, coaching, byggebranchen.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.