Varde Antirust Center ApS
CVR 35 51 34 42 · Varde · Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Varde Antirust Center ApS har CVR-nummer 35513442. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling (branchekode 953120). Adresse: Tømrervej 11B, 6800 Varde. Stiftet: 10. oktober 2013. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2024 – 30. april 2025): bruttofortjeneste -4.440 kr., årets resultat -4.440 kr., egenkapital 323.511 kr., aktiver i alt 342.594 kr. Soliditetsgraden på 94,4 % er højere end hos 96 % af de 354 virksomheder i branchen «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.440 kr. er lavere end hos 75 % af de 354 virksomheder i branchen «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Varde Antirust Center ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling (953120)
- Adresse
- Tømrervej 11B, 6800 Varde
- Kommune
- VARDE
- Telefon
- 52658175
- slawek5006@wp.pl
- Stiftet
- 10 Oct 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- et værksted, hvor service vil være undervognsbehandling til private og erhverv
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-08-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35513442 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tømrervej 11B, 6800 Varde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,4%
▼ 0,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,09
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,4%
▼ 1,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-97,0%
▼ 97,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
354 virksomheder i «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.440 | -2.254 | 51.836 | 43.281 | -3.000 |
| Resultat før skat | -4.440 | -2.254 | 45.487 | 42.481 | -3.000 |
| Årets resultat | -4.440 | -2.254 | 35.477 | 33.879 | -3.000 |
| Egenkapital | 323.511 | 327.951 | 209.105 | 173.629 | 139.750 |
| Aktiver i alt | 342.594 | 340.961 | 343.272 | 343.155 | 342.831 |
| Omsætningsaktiver | 1.633 | 0 | 2.311 | 2.194 | 1.870 |
| Kortfristet gæld | 19.083 | 13.010 | 134.167 | 169.526 | 203.081 |
| Gæld i alt | 19.083 | 13.010 | 134.167 | 169.526 | 203.081 |
| Soliditetsgrad | 94.4% | 96.2% | 60.9% | 50.6% | 40.8% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Slawomir Krzysztof Wysmulek Siden 1 May 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Slawomir Krzysztof Wysmulek Siden 28 May 2024Direktør
Produktionsenheder
1Varde Antirust Center ApS
P-nr. 1018813838
Tømrervej 11B, 6800 Varde
Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling (953120)
Miljøregulering
1 lokation(er)Varde Antirust Center ApS
Tømrervej 11B, 6800 Varde
Autoværksted
Autoværksteder er anlæg og aktiviteter for service, reparation, vask og overfladebehandling og autolakering af motorkøretøjer, der er omfattet af bekendtgørelse om miljøkrav i forbindelse med etablering og drift af autoværksteder m.v.
Tilsyn: Varde Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | -3.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MARIMILLA ApS (CVR 66785017)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver værksted, vil, karosseri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.