VAS HOLDING ApS
CVR 26 98 28 39 · Vallensbæk · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
VAS HOLDING ApS har CVR-nummer 26982839. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Horsbred 67, 2625 Vallensbæk. Stiftet: 30. januar 2003. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -38.259 kr., årets resultat 541.043 kr., egenkapital 3.906.941 kr., aktiver i alt 3.920.683 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 541.043 kr. er højere end hos 72 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som VAS HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Horsbred 67, 2625 Vallensbæk
- Kommune
- VALLENSBÆK
- Telefon
- 29253833
- jan.nyboe@youmail.dk
- Stiftet
- 30 Jan 2003
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- autoværksted herunder pladearbejde, køb og salg af biler og anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2008-12-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26982839 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500RBQBK9LCRUY976
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Horsbred 67, 2625 Vallensbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,8%
▼ 8,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
200,84
▼ 42,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-33,1%
▼ 33,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -38.259 | -22.918 | -49.740 | -25.085 | -22.422 |
| Resultat før skat | 552.285 | 810.973 | 280.685 | -108.734 | 510.546 |
| Årets resultat | 541.043 | 808.685 | 280.685 | -108.734 | 469.912 |
| Egenkapital | 3.906.941 | 3.715.899 | 3.107.214 | 2.944.529 | 3.168.263 |
| Aktiver i alt | 3.920.683 | 3.726.437 | 3.115.214 | 3.072.279 | 3.330.647 |
| Omsætningsaktiver | 2.759.896 | 2.566.842 | 2.403.505 | 2.185.859 | 2.685.017 |
| Kortfristet gæld | 13.742 | 10.538 | 8.000 | 127.750 | 162.384 |
| Gæld i alt | 13.742 | 10.538 | 8.000 | 127.750 | 162.384 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 99.7% | 99.7% | 95.8% | 95.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1VAS HOLDING ApS
P-nr. 1009677425
Horsbred 67, 2625 Vallensbæk
Finansielle holdingselskaber (642110)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 10.440 DKK | 2.288 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -348.035 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 184.785 DKK | 40.634 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -22.087 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: VAS HOLDING ApS (CVR 26982839)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver pladearbejde, autoværksted, biler.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.