Veiergang Holding ApS
CVR 40 94 17 38 · Farum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Veiergang Holding ApS har CVR-nummer 40941738. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ingeniørvænget 55, 3520 Farum. Stiftet: 11. november 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -1.579 kr., egenkapital 36.262 kr., aktiver i alt 39.967 kr. Soliditetsgraden på 90,7 % er højere end hos 52 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.579 kr. er lavere end hos 65 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Veiergang Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ingeniørvænget 55, 3520 Farum
- Kommune
- FURESØ
- Stiftet
- 11 Nov 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab samt drive virksomhed med investering og finansiering , herunder at eje aktier og anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-11-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40941738 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ingeniørvænget 55, 3520 Farum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-4,4%
▼ 3,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,29
▼ 4,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,7%
▼ 4,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-431,6%
▼ 431,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -1.579 | -297 | -545 | -641 | -4 |
| Årets resultat | -1.579 | -297 | -545 | -641 | -4 |
| Egenkapital | 36.262 | 37.841 | 38.138 | 38.683 | 39.324 |
| Aktiver i alt | 39.967 | 39.967 | 39.967 | 39.683 | 40.324 |
| Omsætningsaktiver | 23.300 | 23.300 | 23.300 | 24.683 | 24.324 |
| Kortfristet gæld | 3.705 | 2.126 | 1.829 | 1.000 | 1.000 |
| Gæld i alt | 3.705 | 2.126 | 1.829 | 1.000 | 1.000 |
| Soliditetsgrad | 90.7% | 94.7% | 95.4% | 97.5% | 97.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Henrik Jacob Veiergang Siden 11 Nov 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Jacob Veiergang Siden 11 Nov 2019Direktør
Produktionsenheder
1Veiergang Holding ApS
P-nr. 1025244369
Ingeniørvænget 55, 3520 Farum
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -297 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -545 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -641 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Veiergang Holding ApS (CVR 40941738)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansiering, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.