VEN-TO GROUP ApS
CVR 34 21 04 46 · Ringkøbing · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
VEN-TO GROUP ApS har CVR-nummer 34210446. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hoffgaardsvej 13, 6950 Ringkøbing. Stiftet: 12. januar 2012. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -210.835 kr., årets resultat 4.848.045 kr., egenkapital 180.383.330 kr., aktiver i alt 181.198.231 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.848.045 kr. er højere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som VEN-TO GROUP ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hoffgaardsvej 13, 6950 Ringkøbing
- Kommune
- RINGKØBING-SKJERN
- hb@ven-to.com
- Stiftet
- 12 Jan 2012
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- er at eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-12-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34210446 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 636700FZUT3THE44G096
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hoffgaardsvej 13, 6950 Ringkøbing
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,7%
▼ 100,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
84,08
▲ 76,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▲ 2,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-97,3%
▼ 97,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -210.835 | -12.011.642 | 221.845 | 574.600 | 652.783 |
| Resultat før skat | 6.178.451 | 181.899.678 | 10.822.312 | 13.719.366 | 14.900.925 |
| Årets resultat | 4.848.045 | 181.445.846 | 10.849.840 | 13.680.558 | 14.881.199 |
| Egenkapital | 180.383.330 | 175.535.285 | 34.089.439 | 36.303.599 | 34.123.041 |
| Aktiver i alt | 181.198.231 | 180.223.904 | 36.386.218 | 37.704.239 | 35.597.331 |
| Omsætningsaktiver | 68.517.693 | 37.989.761 | 889.981 | 780.840 | 750.406 |
| Kortfristet gæld | 814.901 | 4.688.619 | 2.296.779 | 1.400.640 | 1.474.290 |
| Gæld i alt | 814.901 | 4.688.619 | 2.296.779 | 1.400.640 | 1.474.290 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 97.4% | 93.7% | 96.3% | 95.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
HBHA HOLDING ApS Siden 1 Dec 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Brink Siden 12 Jan 2012Direktør
Produktionsenheder
1VEN-TO GROUP ApS
P-nr. 1017406791
Hoffgaardsvej 13, 6950 Ringkøbing
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HBHA HOLDING ApS (CVR 33503806)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.