Victory Event, Stage & Tour ApS
CVR 26 54 44 32 · Risskov · Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Victory Event, Stage & Tour ApS har CVR-nummer 26544432. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events (branchekode 773910). Adresse: Sindalsvej 11, 8240 Risskov. Stiftet: 5. april 2002. Status: aktiv. Antal ansatte: 13. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 20.669.433 kr., årets resultat 4.238.593 kr., egenkapital 10.880.290 kr., aktiver i alt 41.641.595 kr. Soliditetsgraden på 26,1 % er lavere end hos 73 % af de 483 virksomheder i branchen «Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.238.593 kr. er højere end hos 95 % af de 483 virksomheder i branchen «Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 40 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Victory Event, Stage & Tour ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events (773910)
- Adresse
- Sindalsvej 11, 8240 Risskov
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
13
2002 2018
- Stiftet
- 5 Apr 2002
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med transport af fremmed gods samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-05-30
- Binavne
- Victory Tour Production ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26544432 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sindalsvej 11, 8240 Risskov
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
39,0%
▲ 6,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,72
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
26,1%
▲ 2,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
94,0%
▲ 94,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
483 virksomheder i «Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 20.669.433 | 14.796.193 | 14.019.729 | 12.995.395 | 5.523.962 |
| Resultat før skat | 5.430.585 | 2.805.073 | 3.156.799 | 4.345.467 | 236.359 |
| Årets resultat | 4.238.593 | 2.184.420 | 2.524.529 | 3.379.524 | 180.728 |
| Egenkapital | 10.880.290 | 6.641.697 | 4.457.277 | 1.932.755 | -1.946.768 |
| Aktiver i alt | 41.641.595 | 27.601.568 | 28.702.332 | 16.474.904 | 12.497.365 |
| Omsætningsaktiver | 5.316.548 | 2.404.920 | 1.377.343 | — | — |
| Kortfristet gæld | 7.363.331 | 5.864.376 | 7.814.782 | 9.352.250 | 10.902.684 |
| Gæld i alt | 29.280.608 | 19.906.996 | 23.812.833 | 14.333.609 | 14.444.133 |
| Soliditetsgrad | 26.1% | 24.1% | 15.5% | 11.7% | -15.6% |
| Ansatte (gns.) | 13 | 9 | 9 | 7 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
VICTORY HOLDING ApS Siden 28 May 2003100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Danius Lindgren Sørensen Siden 5 Apr 2002Direktør
Produktionsenheder
1Victory Event, Stage & Tour ApS
P-nr. 1009033773
Sindalsvej 11, 8240 Risskov
Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events (773910)
👥 13 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: VICTORY HOLDING ApS (CVR 27186122)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fremmed, gods, transport.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.