Visionhouse - Account & Facility ApS
CVR 41 06 36 37 · Herlev · Bogføring og revision; skatterådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Visionhouse - Account & Facility ApS har CVR-nummer 41063637. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Bogføring og revision; skatterådgivning (branchekode 692000). Adresse: Lyskær 8A, st. tv, 2730 Herlev. Stiftet: 7. januar 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 14. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.972.948 kr., årets resultat 17.948 kr., egenkapital 120.475 kr., aktiver i alt 1.677.183 kr. Soliditetsgraden på 7,2 % er lavere end hos 90 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 17.948 kr. er lavere end hos 60 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 5 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Visionhouse - Account & Facility ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
- Adresse
- Lyskær 8A, st. tv, 2730 Herlev
- Kommune
- HERLEV
- Antal ansatte
- 14
- account@visionhouse.dk
- Stiftet
- 7 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- indenfor assistance med bogholderi og regnskabsvæsen samt ejendomsservice samt anden hermed forbunden virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-01-07
- Sekundære brancher
- Administration af fast ejendom på kontraktbasis (683210) Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (811000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41063637 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyskær 8A, st. tv, 2730 Herlev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
14,9%
▲ 16,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,69
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
7,2%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.609,5%
▲ 1.609,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
3113 virksomheder i «Bogføring og revision; skatterådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.972.948 | 4.745.377 | 4.571.383 | 3.857.903 | 3.017.803 |
| Resultat før skat | 26.586 | -831 | 75.560 | 205.164 | 187.636 |
| Årets resultat | 17.948 | -1.189 | 58.158 | 158.747 | 146.152 |
| Egenkapital | 120.475 | 102.527 | 103.715 | 345.557 | 186.810 |
| Aktiver i alt | 1.677.183 | 1.351.990 | 1.404.765 | 1.250.411 | 839.350 |
| Omsætningsaktiver | 1.031.554 | 548.986 | 684.320 | 808.918 | 564.672 |
| Kortfristet gæld | 1.502.861 | 1.192.053 | 1.252.718 | 885.386 | 642.859 |
| Gæld i alt | 1.502.861 | 1.192.053 | 1.252.718 | 885.386 | 642.859 |
| Soliditetsgrad | 7.2% | 7.6% | 7.4% | 27.6% | 22.3% |
| Ansatte (gns.) | 9 | 8 | 8 | 7 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
ANKJER HOLDING ApS Siden 7 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Ankjer Jensen Siden 7 Jan 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1Visionhouse - Account & Facility ApS
P-nr. 1025404358
Lyskær 8A, st. tv, 2730 Herlev
Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
👥 12 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ANKJER HOLDING ApS (CVR 26133343)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver regnskabsvæsen, bogholderi, ejendomsservice.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.