Vivo Production ApS
CVR 37 58 91 36 · Aabenraa · Maskinforarbejdning af metal · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Vivo Production ApS har CVR-nummer 37589136. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maskinforarbejdning af metal (branchekode 255300). Adresse: Lundsbjerg Industrivej 19, 6200 Aabenraa. Stiftet: 4. april 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 24. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 8.925.616 kr., årets resultat 1.507.082 kr., egenkapital 5.078.839 kr., aktiver i alt 11.181.604 kr. Soliditetsgraden på 45,4 % er lavere end hos 53 % af de 607 virksomheder i branchen «Maskinforarbejdning af metal», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.507.082 kr. er højere end hos 84 % af de 607 virksomheder i branchen «Maskinforarbejdning af metal», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 44 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Vivo Production ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maskinforarbejdning af metal (255300)
- Adresse
- Lundsbjerg Industrivej 19, 6200 Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Antal ansatte
-
24
2016 2018
- Stiftet
- 4 Apr 2016
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- handel- og håndværkervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-04-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37589136 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lundsbjerg Industrivej 19, 6200 Aabenraa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
29,7%
▲ 23,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,34
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
45,4%
▲ 10,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
625,8%
▲ 625,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
607 virksomheder i «Maskinforarbejdning af metal»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 8.925.616 | 6.219.644 | 5.535.843 | 5.407.147 | 4.144.769 |
| Resultat før skat | 1.938.086 | 270.742 | 243.133 | 1.203.274 | 476.015 |
| Årets resultat | 1.507.082 | 207.635 | 189.899 | 938.072 | 372.260 |
| Egenkapital | 5.078.839 | 3.571.756 | 3.364.121 | 4.474.221 | 3.656.149 |
| Aktiver i alt | 11.181.604 | 10.075.703 | 7.080.898 | 8.949.707 | 7.491.844 |
| Omsætningsaktiver | 4.936.498 | 4.960.157 | 2.777.052 | — | — |
| Kortfristet gæld | 3.671.397 | 4.022.715 | 2.743.199 | 3.144.336 | 2.201.722 |
| Gæld i alt | 5.668.992 | 6.057.086 | 3.271.535 | 4.006.817 | 3.414.281 |
| Soliditetsgrad | 45.4% | 35.4% | 47.5% | 50% | 48.8% |
| Ansatte (gns.) | 15 | 12 | 11 | 8 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Larsen Løjt Holding ApS Siden 4 Apr 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Larsen Siden 4 Apr 2016Direktør
Produktionsenheder
1Vivo Production ApS
P-nr. 1021308915
Lundsbjerg Industrivej 19, 6200 Aabenraa
Maskinforarbejdning af metal (255300)
👥 24 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Vivo Production ApS
Lundsbjerg Industrivej 19, 6200 Aabenraa
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Maskinfabrikker, maskinværksteder og andre virksomheder, der foretager forarbejdning af jern, stål eller metaller med et hertil indrettet produktionsareal på mellem 100 og 1.000 m2.
Tilsyn: Aabenraa Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Larsen Løjt Holding ApS (CVR 37586358)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværkervirksomhed, maskinforarbejdning, metal.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.