VN Technologies ApS
CVR 42 65 74 84 · København Ø · Fremstilling af andet elektrisk udstyr · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
VN Technologies ApS har CVR-nummer 42657484. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af andet elektrisk udstyr (branchekode 279000). Adresse: Jens Juels Gade 4, 2100 København Ø. Stiftet: 7. september 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -747.452 kr., årets resultat -653.668 kr., egenkapital 537.111 kr., aktiver i alt 587.195 kr. Soliditetsgraden på 91,5 % er højere end hos 88 % af de 185 virksomheder i branchen «Fremstilling af andet elektrisk udstyr», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -653.668 kr. er lavere end hos 84 % af de 185 virksomheder i branchen «Fremstilling af andet elektrisk udstyr», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som VN Technologies ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af andet elektrisk udstyr (279000)
- Adresse
- Jens Juels Gade 4, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- jvn@vng-global.com
- Stiftet
- 7 Sep 2021
- Selskabskapital
- 60.000 DKK
- Formål
- udvikling og salg af energilagringssystemer og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-01-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42657484 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jens Juels Gade 4, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-121,7%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
11,72
▲ 11,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
91,5%
▲ 327,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-4.827,8%
▼ 4.827,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
185 virksomheder i «Fremstilling af andet elektrisk udstyr»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -747.452 | -13.265 | -19.493 | -16.220 |
| Resultat før skat | -748.489 | -13.265 | -19.493 | -16.462 |
| Årets resultat | -653.668 | -13.265 | -19.493 | -16.462 |
| Egenkapital | 537.111 | -9.221 | 4.045 | 23.538 |
| Aktiver i alt | 587.195 | 3.904 | 17.169 | 33.538 |
| Omsætningsaktiver | 587.195 | 3.904 | 17.169 | 33.538 |
| Kortfristet gæld | 50.084 | 13.125 | 13.124 | 10.000 |
| Gæld i alt | 587.195 | 13.125 | 13.124 | 10.000 |
| Soliditetsgrad | 91.5% | -236.2% | 23.6% | 70.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
VN GROUP HOLDING ApS Siden 7 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Jacob Vestergaard Nielsen Siden 7 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1VN Technologies ApS
P-nr. 1027508800
Jens Juels Gade 4, 2100 København Ø
Fremstilling af andet elektrisk udstyr (279000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | -2.401 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: VN GROUP HOLDING ApS (CVR 30615948)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver energilagringssystemer, elektrisk, udstyr.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.