Vor Frue ApS
CVR 43 60 17 25 · Næstved · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Vor Frue ApS har CVR-nummer 43601725. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Elverdalen 16, 4700 Næstved. Stiftet: 13. oktober 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -45 kr., årets resultat -31 kr., egenkapital 32.175 kr., aktiver i alt 982.794 kr. Soliditetsgraden på 3,3 % er lavere end hos 69 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -31 kr. er højere end hos 51 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Vor Frue ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Elverdalen 16, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 13 Oct 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med byggeri, design og development samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43601725 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Elverdalen 16, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,1%
▲ 6,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,96
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,3%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
98,6%
▲ 98,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -45 | -2.299 | -5.592 | -5.592 |
| Resultat før skat | -31 | -2.210 | -5.585 | -5.585 |
| Årets resultat | -31 | -2.210 | -5.585 | -5.585 |
| Egenkapital | 32.175 | 32.205 | 34.415 | 34.415 |
| Aktiver i alt | 982.794 | 976.333 | 38.283 | 888.283 |
| Omsætningsaktiver | 908.794 | 902.333 | 38.283 | 888.283 |
| Kortfristet gæld | 950.619 | 944.128 | 3.868 | 853.868 |
| Gæld i alt | 950.619 | 944.128 | 3.868 | 853.868 |
| Soliditetsgrad | 3.3% | 3.3% | 89.9% | 3.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Malu Invest ApS Siden 30 Aug 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Christian Jensen Siden 13 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
1Vor Frue ApS
P-nr. 1028693482
Elverdalen 16, 4700 Næstved
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.210 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.585 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Vor Frue ApS (CVR 43601725)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver development, byggeprojekter, gennemførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.