VR1294 ApS
CVR 37 12 62 84 · Lemvig · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
VR1294 ApS har CVR-nummer 37126284. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Højbjergvej 22, 7620 Lemvig. Stiftet: 29. september 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2024 – 30. april 2025): bruttofortjeneste 774 kr., årets resultat 230.988 kr., egenkapital 7.133.517 kr., aktiver i alt 7.178.987 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 230.988 kr. er højere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som VR1294 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Højbjergvej 22, 7620 Lemvig
- Kommune
- LEMVIG
- Hjemmeside
- www.vestjyskrevision.dk
- Stiftet
- 29 Sep 2015
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele, samt eventuelt at foretage andre investerings- og finansieringsaktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37126284 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500FP9C49D5D4E868
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Højbjergvej 22, 7620 Lemvig
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,2%
▼ 1,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
177,32
▲ 164,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▲ 5,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-21,5%
▼ 21,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 774 | -1.774 | -2.486 | -28.035 | -656 |
| Resultat før skat | 240.607 | 309.241 | 76.319 | 358.114 | 472.454 |
| Årets resultat | 230.988 | 294.354 | 73.646 | 348.963 | 401.711 |
| Egenkapital | 7.133.517 | 7.027.529 | 7.233.175 | 7.273.529 | 6.924.565 |
| Aktiver i alt | 7.178.987 | 7.466.008 | 7.289.325 | 7.323.228 | 7.114.381 |
| Omsætningsaktiver | 5.919.236 | 5.634.010 | 6.587.084 | 6.672.381 | 6.206.599 |
| Kortfristet gæld | 33.381 | 426.151 | 56.150 | 49.699 | 189.816 |
| Gæld i alt | 40.746 | 426.151 | 56.150 | 49.699 | 189.816 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 94.1% | 99.2% | 99.3% | 97.3% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Henrik Bjerre Siden 29 Sep 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Bjerre Siden 29 Sep 2015Direktør
Produktionsenheder
1VR1294 ApS
P-nr. 1020777326
Højbjergvej 22, 7620 Lemvig
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.271 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -85.689 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 40.544 DKK | 7.608 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 319.721 DKK | 69.462 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 412.855 DKK | 90.816 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: VR1294 ApS (CVR 37126284)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansieringsaktiviteter, investerings, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.